Reklama

Miasto inwestuje w nowe wiaty i zatoczki przystankowe

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Miasto inwestuje w nowe wiaty i zatoczki przystankowe - Zdjęcie główne

Przystanek na al. Kopisto | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów 8,9 mln zł kosztować będzie przebudowa rzeszowskich zatoczek autobusowych oraz wymiana wiat. Inwestycja jest finansowana z pieniędzy Unii Europejskiej oraz budżetu miasta Rzeszowa. Przebudowanych zostanie 57 zatok autobusowych.

W Rzeszowie trwa przebudowa zatok przystankowych oraz wymiana wiat. Stare przystanki zastąpią nowe, skonstruowane z aluminiowej stali z pomarańczowym dachem.

Rozstrzygnięty został przetarg na trzeci etap tej inwestycji. Zainteresowane realizacją tego przedsięwzięcia były cztery firmy. Ich oferty wahały się od 8,9 do nieco ponad 10,8 mln zł. 


- Po analizie wybrana została oferta firmy z Przeworska, która za 8,9 mln zł zadanie wykona. Inwestycja będzie realizowana w trybie zaprojektuj i wybuduj co oznacza, że zwycięzca przetargu najpierw będzie musiał opracować dokumentację projektową a następnie ją wykonać. 

- informuje Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa

W ramach tej inwestycji przebudowanych zostanie 57 zatok autobusowych, m.in. wymienione zostaną krawężniki oraz nawierzchnia (na trwałą, betonową). Zakupionych i zamontowanych zostanie także 55 wiat przystankowych.

8 wiat wyposażonych będzie w fotowoltaikę. Zamontowane zostaną także dwa przystanki chłodzone i ogrzewane:  Rejtana Nowe Miasto 09 i Piłsudskiego U. Marszałkowski 05.

Nowe zatoki zostaną wybudowane m.in. przy ul. Kilara, Kopisto, Lubelskiej, Lwowskiej, Ofiar Katynia, Warszawskiej, Obrońców Poczty Gdańskiej, Podkarpackiej, Rejtana i Krakowskiej.

Podpisanie umowy z wykonawcą ma mieć miejsce w kwietniu. Realizacja inwestycji potrwa do 18 miesięcy od daty podpisania umowy. 

Lista wiat, które zostaną przebudowane:


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy