Reklama

Mateusz Morawiecki komentuje wybory w Rzeszowie. Wiemy kiedy odbędzie się zaprzysiężenie Konrada Fijołka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: FB Konrad Fijołek

Mateusz Morawiecki komentuje wybory w Rzeszowie. Wiemy kiedy odbędzie się zaprzysiężenie Konrada Fijołka - Zdjęcie główne

Konrad Fijołek z żoną. | foto FB Konrad Fijołek

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Już wiemy kiedy odbędzie się ślubowanie nowego prezydenta Rzeszowa - Konrada Fijołka. Kandydat opozycji zbiera cały czas gratulacje od polityków różnych opcji politycznych. Co o wygranej Fijołka powiedział premier Mateusz Morawiecki?

Wygrana Konrada Fijołka w wyborach prezydenckich w Rzeszowie jest już pewna. Sesja rady miejskiej podczas, której złoży ślubowanie odbędzie się 21 czerwca. Wiadomo, że miejsce Fijołka w radzie zajmie Anna Skiba. Konieczne będzie także przeprowadzenie nowych wyborów wiceprzewodniczącego rady miejskiej.

CZYTAJ TAKŻE:

Już po opublikowaniu sondażowych wyników Konrad Fijołek odbierał mnóstwo gratulacji. Po ogłoszeniu oficjalnych wyników całą sytuację skomentował premier Mateusz Morawiecki.

- Gratuluję zwycięzcy, ale warto zauważyć, że w Rzeszowie zwycięzca, który był popierany przez całą opozycję, otrzymał o ładnych kilka punktów procentowych mniej niż w 2018 roku, kiedy też ówczesny prezydent pan Tadeusz Ferenc był popierany przez całą opozycję. Z naszej strony oczywiście zdecydowanie lepiej by było, gdyby była jedna kandydatka. Stało się inaczej. Chciałbym podziękować za dobry wynik kandydatce Prawa i Sprawiedliwości

- powiedział Mateusz Morawiecki.

Po raz pierwszy wyniki wyborów skomentował również były prezydent miasta Tadeusz Ferenc. Wspierał on Marcina Warchoła, którego można uznać za największego przegranego całej kampanii.

- Ludzie od początku mieli swojego kandydata i trudno się było przebić. Na Konrada głosowali ludzie, którzy kiedyś głosowali na mnie. Dziś to już moi i Konrada wyborcy. Myślę, że Konrad sobie poradzi, bo doskonale zna Rzeszów, ale jeśli będzie chciał pomocy, bezwzględnie mu pomogę. Bo ludzie w Rzeszowie są najważniejsi.

- powiedział na łamach Gazety Wyborczej, Tadeusz Ferenc.

Komentarze w innym tonie pojawiają się od polityków opozycji. Gratulacje od europoseł Elżbiety Łukacijewskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy