Reklama

Zwycięstwo KONRADA FIJOŁKA w sondażu exit poll! [WIDEO, ZDJĘCIA KOMENTARZE, AKTUALIZACJA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów Za nami pierwsza tura wyborów prezydenta Rzeszowa. Instytut Badań Samorządowych, będący częścią Ogólnopolskiej Grupy Badawczej, na zlecenie portalu LokalnaPolityka.pl przeprowadził sondaż exit poll. Konrad Fijołek wygrał i to w pierwszej turze! Wkrótce powinny być znane pierwsze wyniki z poszczególnych komisji.

W wyborach prezydenckich w Rzeszowie, wzięło udział czterech kandydatów: Konrad Fijołek (popierany przez Platformę Obywatelską, Polskie Stronnictwo Ludowe, Lewicę oraz Polskę 2050), Ewa Leniart (popierana przez Prawo i Sprawiedliwość), Marcin Warchoł (wspierany przez byłego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca), a także poseł Grzegorz Braun (Konfederacja). Uprawnionych do głosowania było 147 889 osób.

CZYTAJ TAKŻE:

Instytut Badań Samorządowych, będący częścią Ogólnopolskiej Grupy Badawczej, na zlecenie portalu LokalnaPolityka.pl przeprowadził sondaż exit poll podczas niedzielnych wyborów prezydenta Rzeszowa. Wyniki badania exit poll na próbie około 2500 osób zostały opublikowane na stronie lokalnapolityka.pl.

 

OTO WYNIKI:

KONRAD FIJOŁEK - 55,80%

EWA LENIART - 25,10%

GRZEGORZ BRAUN - 9,80%

MARCIN WARCHOŁ - 9,30%

Wkrótce powinny pojawiać się wyniki z poszczególnych komisji wyborczych. Artykuł będzie aktualizowany.

AKTUALIZACJA - GODZINA 21:10:

Ogromna radość w sztabie wyborczym Konrada Fijołka!

- Rzeszowianie, jesteście przecudowni. Pokazaliście, jak piękne może być to miasto, jakimi pięknymi jesteśmy obywatelami. Dziękuje wszystkim rzeszowianom, którzy wzięli udział w tym święcie demokracji.Gratuluję wyników wyborczych moim kontrkandydatom. Zapewniam, że w tym zwycięstwie nie będzie kszty triumfalizmu i budowania przekonania o swojej wyższości. Zabieramy się do pracy. Kontrkandydatów zapraszam do współpracy. Mam nadzieję, ze puściliśmy w Polsce bardzo pozytywny sygnał, że można się jednoczyć wokół ważnych, własnych zmian w tym kraju. Mam nadzieję, że stąd, z Rzeszowa zacznie się powrót to samorządności, wolności i demokracji. W Rzeszowie nie wygrała żadna opcja, żadna formacja, żadna strona między nami, obywatelami. W Rzeszowie zwyciężyła jedność. Z pokorą czekamy na ostateczny wynik wyborczy.

- powiedział Fijołek.

AKTUALIZACJA - GODZINA 21:20:

Ewa Leniart z Prawa i Sprawiedliwości lakonicznie komentuje sondażowe wyniki wyborów.

- Spieszę, by pogratulować rywalowi. Chcę podziękować mojemu zespołowi współpracowników i moim wyborcom. Mam nadzieję, że zwycięzca wyborów będzie zobligowany do podejmowania i rozwiązywania problemów, które były zgłaszane do mnie i moich konkurentów. Do zobaczenia rano, wtedy będą ostateczne wyniki i mój ostateczny komentarz.

- powiedziała.

AKTUALIZACJA - GODZINA 21:45:

Zobaczcie reakcje ze sztabu wyborczego Grzegorza Brauna.

- Pierwsze słowa po tych informacjach. Bóg zapłać wszystkim, którzy pracowali na tę kampanię. Dziękuje wszystkim rzeszowianom, którzy postanowili aktem wyborczym dać nowy impuls rozwojowi Rzeszowa. To jest nowy impuls dla Polski! Sukcesem jest sam fakt, że weszliśmy do tej gry. Gratuluje ewentualnemu zwycięzcy tych wyborów. Szanuje wybór rzeszowian.

- powiedział poseł Konfederacji.

 
 

AKTUALIZACJA - GODZINA 22:37:

Marcin Warchoł komentując wyniki podkreśla, że szanuje werdykt wyborców.

- Te wybory okazały się wyborami partyjnymi. Dlatego jestem dumny z tego wyniku. Biorąc pod uwagę, że pochodzę z Solidarnej Polski, ten wynik jest wyższy niż ogólnopolskie wyniki tej partii. Dziękuje prezydentowi Tadeuszowi Ferencowi, który mnie poparł, którego wizje chciałem kontynuować. Mam poważne wątpliwości, że będzie ona kontynuowana za prezydentury Konrada Fijołka.

- dodał.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy