Reklama

Kurtyna wodna na rzeszowskim Rynku już daje ochłodę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: MPWiK Rzeszów

Kurtyna wodna na rzeszowskim Rynku już daje ochłodę - Zdjęcie główne

Kurtyna wodna na rzeszowskim Rynku. | foto MPWiK Rzeszów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów W piątek pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji ustawili pierwszą kurtynę wodną na Rynku. Kolejne pojawią się w najbliższych dniach.

Fala upałów dotarła do Polski. Żar leje się z nieba, a wszyscy szukają chwili ochłody. Rzeszowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji reaguje. Pracownicy spółki ustawili pierwszą kurtynę wodną na Rynku. Kolejne pojawią się w najbliższych dniach.

CZYTAJ TAKŻE:

- W niedzielę odbędzie się w Rzeszowie półmaraton. Tam też będziemy. Zaproponujemy uczestnikom i kibicom dwie kurtyny wodne. Ustawione będą w okolicy parkingu przy hali Podpromie i Mostu Zamkowego. Niedaleko naszych studni, na których znajdują się wizerunki rzeszowskich artystów.

- mówi Dariusz Szydełko kierownik Działu Sieci Wodno-Kanalizacyjnych MPWiK. 

Kurtyny  będą ustawione w tym miejscu na czas trwania biegu w godzinach od 7 do 11. Potem zostaną przeniesione. 

 

- Jeszcze podczas weekendu kurtyna zostanie także ustawiona na Bulwarach w okolicy kładki dla pieszych i rowerzystów.

- mówi Dariusz Szydełko. 

Zakład Uzdatniania Wody rzeszowskiego MPWiK posiada specjalne urządzenie do workowania wody pitnej także zabezpieczy uczestników i kibiców, którzy pojawią się na biegu. 

- Mamy przygotowane na tę okoliczność 900 litrów wody pitnej w litrowych woreczkach. Wodę dostarczymy do dwóch punktów rozdawania. To miejsce przy przystani Marina w okolicy Lisiej Góry oraz okolice stadionu miejskiego przy ścieżce rowerowej. Woda będzie także rozlewana przez organizatorów do specjalnych kubeczków dla uczestników biegu.

- mówi Kazimierz Przerwanek, kierownik Zakładu Uzdatniania Wody MPWiK. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy