Reklama

Znamy wiek najstarszej zaszczepionej seniorki w województwie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Znamy wiek najstarszej zaszczepionej seniorki w województwie  - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Według informacji podawanych przez Samorząd Województwa Podkarpackiego, do środy (3 lutego) zaszczepiono na Podkarpaciu 10,6 tys. osób, z czego 2,4 tys. z nich otrzymało drugą dawną. Najstarszą osobą, którą udało się zaszczepić, jest 106-letnia mieszkanka Tarnobrzega.

Pani Maria jest na pewno najstarszą kobietą w województwie i prawdopodobnie najstarszą w kraju, która otrzymała szczepionkę na Covid-19. 106-latka została zaszczepiona w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu


Informacje o tym przekazał Samorząd Województwa Podkarpackiego za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

- Oczywiście nikomu nie można wypominać wieku, ale w kontekście szczepień mamy ciekawą informację z Tarnobrzega. W tamtejszym szpitalu szczepieniu poddała się 106-letnia pani Maria. To najstarsza mieszkanka województwa, która przyjęła szczepionkę. Dziś po raz pierwszy dołączamy także liczbę zaszczepionych z grupy I w placówkach wojewódzkich.

- czytamy na profilu „Podkarpackie - serwis samorządu województwa”. 

Co więcej, według informacji samorządu, do środy (3 lutego) zaszczepiono na Podkarpaciu 10,6 tys. osób, z czego 2,4 tys. z nich otrzymało drugą dawną. 

Największą ilość szczepień, wśród szpitali wojewódzkich, wykonano w Klinicznym Szpitalu Nr 2 w Rzeszowie (2704). Na drugim miejscu z wynikiem 2441 szczepień jest Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu. Trzeci wynik osiągnął Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 1 w Rzeszowie, który wykonał 2332 szczepienia. 

 


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy