Reklama

Zmarł ksiądz Władysław Skowron, emerytowany proboszcz parafii św. Trójcy w Stalowej Woli

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay/michalici.pl

Zmarł ksiądz Władysław Skowron, emerytowany proboszcz parafii św. Trójcy w Stalowej Woli - Zdjęcie główne

Zmarł ksiądz Władysław Skowron ze Stalowej Woli | foto pixabay/michalici.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie W wieku 89 lat, po długiej i ciężkiej chorobie, zmarł ksiądz Władysław Skowron, emerytowany proboszcz parafii pod wezwaniem świętej Trójcy w Stalowej Woli. Pogrzeb duchownego odbędzie się w poniedziałek, w grobowcu zakonnym na cmentarzu komunalnym w Stalowej Woli.

Ksiądz Władysław Skowron zmarł w czwartek, 21 października, w hospicjum w Górnie, w powiecie rzeszowskim. Był kapłanem michalickim, wcześniej zakonnikiem. Pochodził z niewielkiej miejscowości Sieklówka Dolna koło Jasła. Kapłanem był 59 lat.

Życiorys zmarłego kapłana przedstawia serwis michalici.pl:

Do Niższego Seminarium Duchownego księży michalitów zgłosił się w 1949 r. Formację nowicjacką rozpoczął w 1952 roku. Pierwszą profesję złożył 2 sierpnia 1953 roku, a wieczystą 2 sierpnia 1956 roku w Miejscu Piastowym. Do kapłaństwa przygotowywał się w Wyższym Seminarium Duchownym Ojców Redemptorystów w Toruniu (w latach 1957-1958) i w Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej (w latach 1958-1962).

Święcenia kapłańskie przyjął w Krakowie, w dniu 21 grudnia 1962 roku, z rąk biskupa Juliana Groblickiego. Przez całe życie kapłańskie pracował w duszpasterstwie parafialnym. W latach 1963-1969 jako wikariusz parafialny i katecheta w Krakowie (par. pw. św. Szczepana), w Lubiążu Wielkim i w Pawlikowicach. Od 1969 do 1990 pełnił obowiązki proboszcza parafii w Pawlikowicach (1969-1979) i w Gorzkowie (1979-1990).

Skierowany został także do pracy w domu zakonnym w Stalowej Woli, gdzie zaangażował się w katechezę (1990-1996) i duszpasterstwo parafialne. Na tej ostatniej placówce w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli, niemal do 2020 roku, spełniał wszystkie zlecone przez przełożonego posługi przy ołtarzu i w konfesjonale – a zawsze gorliwie, pobożnie i z apostolskim zapałem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy