Reklama

Wiek Zofii Tomkiewicz z Rymanowa-Zdroju. Pamięta hrabinę Annę Potocką [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 30 lip 2021 14:22
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Pani Zofia Tomkiewicz z Rymanowa-Zdroju obchodzi swoje setne urodziny. W ten szczególny dzień podzieliła się z wszystkimi swoimi wspomnieniami.

Zofia Tomkiewicz, urodziła się 28 lipca 1921 roku w Posadzie Górnej - informuje Urząd Gminy Rymanów. Najpierw uczęszczała do szkoły w Posadzie Górnej gdzie ukończyła czwartą klasę szkoły podstawowej. Od 5-tej do 7-ej klasy uczęszczała do szkoły w Rymanowie. W 1935 roku ukończyła szkołę podstawową. Przed wojną pracowała w Uzdrowisku Rymanów-Zdrój jako kąpielowa przy zabiegach fizjoterapeutycznych.

CZYTAJ TAKŻE:

Pamięta założycielkę Uzdrowiska hrabinę Annę Potocką, która była wysoką kobietą, a dzieci częstowała cukierkami. Po wojnie zawarła związek małżeński 20 sierpnia 1947 r. w Rymanowie z Władysławem Tomkiewiczem. Razem z mężem wychowali czworo dzieci: Teresę, Adama, Elżbietę i Stanisława. W późniejszych latach Zofia Tomkiewicz pracowała w Państwowym Przedsiębiorstwie Uzdrowiskowym w Rymanowie-Zdroju, a później w Urzędzie Pocztowym w Rymanowie-Zdroju, była telefonistką, wykonywała pracę umysłową. 13 grudnia 1980r. zmarł mąż - Władysław. Pasją Pani Zofii było haftowanie serwetek, obrusów. Bardzo lubiła też czytać powieści Henryka Sienkiewicza i Elizy Orzeszkowej, które zna prawie na pamięć. Obecnie jest na emeryturze. Do dnia dzisiejszego interesuje się polityką. Dogląda kwiaty i warzywa w ogrodzie. Życzymy kolejnych wielu lat w szczęściu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy