Reklama

W sobotę Prezydent Andrzej Duda w Stalowej Woli podpisze specustawę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Kancelaria Prezydenta RP

W sobotę Prezydent Andrzej Duda w Stalowej Woli podpisze specustawę - Zdjęcie główne

foto Kancelaria Prezydenta RP

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie W sobotę 28 sierpnia w Stalowej Woli Prezydent Andrzej Duda podpisze specjalną ustawę, która da możliwość powiększenia stalowowolskiej strefy przemysłowej o 1000 hektarów. Niestety podpis Prezydenta pozwoli na wycięcie kilkuset hektarów cennych drzew.

Dokument, który trafił w ręce Prezydenta, przeszedł wcześniej cały proces legislacyjny w polskim sejmie i senacie. 

Celem ustawy jest wprowadzenie możliwości dokonywania zamiany nieruchomości Skarbu Państwa pozostających w zarządzie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe położonych w Jaworznie i Stalowej Woli oraz terenów z nimi sąsiadujących na lasy, grunty i inne nieruchomości, na których jest możliwe prowadzenie gospodarki leśnej w przypadkach uzasadnionych potrzebami i celami polityki państwa związanej ze wspieraniem rozwoju i wdrażaniem projektów dotyczących energii, elektromobilności lub transportu, służących upowszechnianiu nowych technologii oraz poprawie jakości powietrza albo uzasadnionych potrzebami i celami strategicznej produkcji dla obronności państwa, wysokich technologii elektronicznych i procesorów, elektromobilności, innowacyjnej technologii wodorowej, lotnictwa, motoryzacji oraz przemysłu tworzyw sztucznych. Zamiana nieruchomości byłaby możliwa w terminie 2 lat od dnia wejścia w życie ustawy.

Sejm, głosami 241 posłów, przyjął z początkiem lipca ustawę o szczególnych rozwiązaniach związanych ze specjalnym przeznaczeniem gruntów leśnych. Ustawa trafiła do senatu, który odrzucił ją w całości. Następnie dokument znów trafił do sejmu, gdzie podtrzymano wolę jego uchwalenia.

Od wejścia w życie zapisów ustawy, która pozwala władzom Stalowej Woli wyciąć drzewa i powiększyć strefę przemysłową, dzieli już tylko podpis Prezydenta.

Podpisanie ustawy zaplanowano na sobotę 28 sierpnia o godzinie 17 w budynku Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy