reklama

TYSIĄC hektarów lasu do wycięcia w Stalowej Woli? Sejm przyjął specustawę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: google maps

TYSIĄC hektarów lasu do wycięcia w Stalowej Woli? Sejm przyjął specustawę - Zdjęcie główne

proponowane tereny lasu do wycinki pod strefę gospodarczą | foto google maps

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Większość rządowa w Sejmie, przyjęła specustawę, która pozwoli władzom Stalowej Woli wyciąć około tysiąca hektarów lasu, z [przeznaczeniem na tereny inwestycyjne.
reklama

Sejm, 241 głosami parlamentarzystów, przyjął specustawę, która dedykowana ma być branżom z dziedziny energii, elektromobilności lub transportu, upowszechniać nowe technologie oraz poprawę jakości powietrza, wysokie technologie elektroniczne i procesory czy innowacyjną technologię wodorową. Prezydent Stalowej Woli zapowiedział, że inwestycjami z zakresu elektromobilności interesują się inwestorzy z Korei. Do tego konieczna jest nowa strefa gospodarcza, zlokalizowana w sąsiedztwie już istniejącej. Żeby ją zrobić, trzeba wyciąć około tysiąca hektarów lasu.

W połowie lipca br. radni Rady Miejskiej Stalowej Woli podjęli specjalną rezolucję w sprawie poparcia ustawy tworzącej Strategiczny Park Inwestycyjny. 

- Dzieje się historia! Sejm RP przyjął ustawę dającą nowe życie Stalowej Woli przez zgodę na utworzenie Strategicznego Parku Inwestycyjnego dedykowanego dla nowoczesnych technologii oraz innowacji. 

- nie krył zadowolenia Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Ekolodzy protestują!

 

Podkarpackie Towarzystwo Przyrodników Wolne Rzeki , organizacja pozarządowa działająca na rzecz ochrony przyrody, w szczególności rzek i mokradeł, w Kotlinie Sandomierskiej, mówi "nie" wycinaniu drzew:

- Krótkowzroczność, zachłanność i zwykła głupota. Tak chyba można podsumować ten plan wylesiania - bo to dokładnie przeciwny kierunek niż ten, który musimy obrać. Czy to po prostu kolejny skok na drewno? Leśnicy niestety nie protestują, tak jak mają w zwyczaju przy próbie utworzenia wielokrotnie mniejszych rezerwatów.

Ustawa trafiła teraz do Senatu. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama