Reklama

W całym kraju zawyją syreny alarmowe? Sprawdzamy, które samorządy rezygnują z takiej formy oddania hołdu ofiarom katastrofy smoleńskiej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

W całym kraju zawyją syreny alarmowe? Sprawdzamy, które samorządy rezygnują z takiej formy oddania hołdu ofiarom katastrofy smoleńskiej - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie W niedzielę rano w hołdzie ofiarom katastrofy smoleńskiej mają zawyć syreny alarmowe. Taki sposób upamiętnienia wzbudził liczne głosy krytyki.

W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania celem jednoczesnego upamiętnienia 12. rocznicy katastrofy smoleńskiej, w dniu 10 kwietnia o godzinie 8:41 na terenie województwa podkarpackiego, nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy - informuje Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie. Syreny będą emitować sygnał ciągły przez 3 minuty.

Nie wszystkim podoba się taki sposób oddania hołdu ofiarom katastrofy smoleńskiej. - W dniu 10 kwietnia jak co roku zawyją syreny upamiętniające katastrofę lotniczą w Smoleńsku. W związku z tym bardzo proszę, aby w tym roku głos tych syren został wyłączony, zważając na okoliczności wojny na Ukrainie i bardzo dużej ilości uchodźców, którzy mogą nie do końca rozumieć, o co chodzi z tym sygnałem. Może to wywołać traumatyczne wspomnienia oraz lęki szczególnie u dzieci - napisał na swoim Facebooku tarnobrzeżanin Michał Szczytyński, który od początku wojny angażuje się w pomoc dla Ukraińców. Wiele osób apeluje do lokalnych samorządowców aby nie było żadnych syren.

Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski tak odniósł się do tej sytuacji: "Syreny w Warszawie są w gestii wojewody. Apeluję o ciszę!" Wiadomo, że żadnych syren nie będzie w Katowicach i w Sosnowcu. Żaden z podkarpackich samorządowców jeszcze nie zabrał głosu w tej sprawie.

Jak na razie nie ma decyzji, która odwołuje uruchomienie syren. Wiadomo, że obywatele Ukrainy w Polsce mają otrzymać odpowiednie powiadomienie w tej sprawie: - Do osób posiadających ukraińskie karty SIM logujących się do polskich sieci komórkowych przesłany zostanie Alert RCB z informacją o uruchomieniu jutro syren w hołdzie Ofiarom Katastrofy Smoleńskiej. SMS zostanie wysłany w języku ukraińskim - napisały służby prasowe Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy