Reklama

UWAGA! Ekstremalne zagrożenie burzowe! Możliwe jest powstanie trąby powietrznej! [RADAR, MAPY, AKTUALIZACJA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Lipiec

UWAGA! Ekstremalne zagrożenie burzowe! Możliwe jest powstanie trąby powietrznej! [RADAR, MAPY, AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne

Burze | foto Grzegorz Lipiec

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Synoptycy i specjaliści od "polowania" na burze ostrzegają mieszkańców Podkarpacia. 1 sierpnia jest poważne zagrożenie burzowe.

Pogoda w sobotę, 31 lipca, przyniosła na Podkarpaciu opady deszczu. Silny wiatr najbardziej szalał w okolicach Rzeszowa. Wskaźnik na Jasionce zatrzymał się na 109 km/h. Burze będą nam także towarzyszyć 1 sierpnia.

CZYTAJ TAKŻE:

UWAGA! NA NIEDZIELĘ, WYDANO NAJWYŻSZY STOPIEŃ ZAGROŻENIA PRZED BURZAMI! UDOSTĘPNIJ INFORMACJĘ DALEJ, TAK ABY KAŻDY MÓGŁ DOWIEDZIEĆ SIĘ O MOŻLIWYM ZAGROŻENIU!

 

Burze mogą przynieść duże zniszczenia na terenach leśnych, a także powodować liczne zalania i potopienia, powodzie błyskawiczne. Szczyt aktywności nastąpi między wczesnym popołudniem a północą.

 

Komunikat na Facebooku Sieci Obserwatorów Burz wskazuje na Podkarpacie jako miejsce, najwyższego, ekstremalnego zagrożenia burzami. Prognozy numeryczne wskazują na wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia w tym rejonie silnych i miejscami gwałtownych burz, lokalnie o sile katastrofalnej. Część wyliczeń modeli przewiduje powstanie układu bow echo, niosącego wiatr przekraczający 120 km/h. Dodatkowo wystąpią dogodne warunki do rozwoju mocno uwodnionych superkomórek burzowych z nawalnym deszczem i gradem o średnicy ponad 10 centymetrów. Nie można wykluczyć także przynajmniej jednej trąby powietrznej. Przez obszar przejdą dwie strefy gwałtownych burz. Każda z nich może nieść liczne szkody, zarówno wiatrowe jak i związane z intensywnymi opadami deszczu czy gradem. Najgroźniejsza ma być pierwsza seria, która może przynieść wspomniany układ bow echo.

 

Pamiętaj! Każda, nawet najsłabsza burza stanowi zagrożenie i nie powinna być bagatelizowana!

PROGNOZA BURZOWA NA 1 SIERPNIA - O GODZINIE 17:

 

AKTUALIZACJA - GODZ. 12:

Najnowsze doniesienia są nieco bardziej optymistyczne. Front burzowy nie będzie stanowił większego zagrożenia. Możliwe są lokalne burze w ciągu nocy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy