Reklama

Trwa remont zniszczonego budynku po byłym Gimnazjum numer 3 w Tarnobrzegu. Tam schronienie znajdą uchodźcy z Ukrainy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Trwa przygotowanie budynku po byłym Gimnazjum numer 3 w Tarnobrzegu na miejsce pobytu dla uchodźców z Ukrainy. Zobaczcie zdjęcia.

600 osób z Ukrainy znajdzie schronienie w dawnym budynku Gimnazjum numer 3 w Tarnobrzegu. Pracownicy Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, wolontariusze i różni specjaliści wykonują tytaniczną pracę i starają się doprowadzić opuszczony i zdewastowany obiekt do stanu używalności.

Przez kilka lat pusty budynek przy ulicy Dekutowskiego był systematycznie niszczony przez wandali. Jak wspomina prezes Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Łukasz Mędrykowski zniszczone były okna na parterze, w sali gimnastycznej, pomazane ściany, zdewastowane podłogi, śmieci, rozbite szkło. Powoli ten budynek zmienia swoje oblicze. Pracownicy TTBS wymieniają i naprawiają elektrykę, remontują łazienki. Wolontariusze malują ściany, myją okna i poszczególne sale. Już działa ogrzewanie. We wtorek dotarły na miejsce łóżka polowe i materace.

Wciąż jednak jest wiele do zrobienia. Dlatego przyda się każda pomoc. Jeśli tylko chcesz coś zrobić - przyjdź na miejsce.

PUNKT INFORMACYJNY

Specjalny punkt informacyjny uruchomiono w Komendzie Straży Miejskiej w Tarnobrzegu przy ul. Mickiewicza 7a. Obywatele Ukrainy, a także mieszkańcy Tarnobrzega, którzy udzielili schronienia uchodźcom z Ukrainy mogą tu uzyskać informacje o wszystkich formach pomocy oferowanej na terenie naszego miasta, otrzymać kontakt do osób koordynujących poszczególnymi działaniami pomocowymi dla uchodźców. Informacje można uzyskać osobiście w Straży Miejskiej lub telefonicznie pod bezpłatnym numerem telefonu 986 w godzinach 7-21.30 . Punkt czynny jest siedem dni w tygodniu.

W związku z pomocą udzielaną indywidualnie przez osoby prywatne prosimy o pilne przekazywanie do punktu następujących informacji: adres, gdzie udzielane jest schronienie dla ukraińskich uchodźców, liczba osób i wiek. Informacje te pozwolą na podejmowanie stosownych działań pomocowych przez tarnobrzeski samorząd.

PIENIĄDZE NA POMOC

Urząd Miasta Tarnobrzega uruchomił specjalne konto, na które już można wpłacać darowizny na pomoc Ukrainie. Wsparciem objęci zostaną mieszkańcy miasta partnerskiego - Czernihów oraz uczącą się w tarnobrzeskich szkołach młodzież z Ukrainy. - W naszych szkołach mamy 149 uczniów z Ukrainy. Na nieszczęście w czasie, gdy rozpętała się wojna dzieciaki były w rodzinnych domach na feriach. Dokładamy starań, by mogły wrócić i kontynuować naukę. Część, co zrozumiałe, chce być tu ze swoimi bliskimi. Część nie może niestety wrócić. To osiemnastolatkowie, którzy musieli zostać bronić swojej ojczyzny. Prawdziwe dramaty - mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Włodarz jest też w stałym kontakcie z przedstawicielami samorządu Czernihowa. Numer specjalnego rachunku bankowego "Tarnobrzeg Ukrainie": 05 1240 6292 1111 0011 1188 2215

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy