Reklama

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek: "Czekamy na falę osób, które uciekają przed wojną". Jak będzie wyglądała pomoc uchodźcom z Ukrainy? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Podczas poniedziałkowego miejskiego sztabu kryzysowego w Tarnobrzegu poznaliśmy dokładne założenia pomocy osobom z Ukrainy. Dowiedz się wszystkiego: od tego jakie dary są potrzebne, jak będzie wyglądała zbiórka pieniędzy.

- Tarnobrzeg jest przygotowany do przyjęcia uchodźców. Czekamy na falę osób, które uciekają przed wojną. Na ten moment mamy wiele informacji, które trzeba weryfikować. Musimy sprawdzić czy my mamy rejestrować te osoby, czy też nie. Jesteśmy w kontakcie ze służbami wojewody. Mamy bardzo spontaniczną akcję pomocy, za to dziękuję, ale też muszą być jakieś ramy. Dlatego apeluje o zgłaszanie się do naszych służb osób, które na przykład przywożą uchodźców z granicy - mówił na posiedzeniu sztabu kryzysowego w Tarnobrzegu prezydent miasta Dariusz Bożek.

- Jesteśmy gotowi pod względem bytowym. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie dba o wyżywienie. Jest opieka medyczna, opieka psychologiczna, opieka prawna. W straży miejskiej będzie można uzyskać wsparcie i informacji o tym gdzie można się udać. Trwa robienie list miejsc, gdzie osoby z Ukrainy mogą szukać noclegu. Taka sama lista dotyczy osób, które chcą dowozić uchodźców z granicy. Tak samo jest w przypadku tłumaczeń - dodał Dariusz Bożek. - Dawny obiekt Gimnazjum numer 3 będzie głównym miejscem, gdzie uchodźcy znajdą schronienie.

Ważna informacja. Powstanie konto "Tarnobrzeg Ukrainie" - tutaj mają być gromadzone pieniądze na pomoc.

- Jesteśmy cały czas w kontakcie z merem Czernihowa. Trwają bombardowania, w nocy z niedzieli na poniedziałek syreny "odzywały się" pięć razy. W tej chwili nie ma jak tam dostarczyć pomocy. Obawiam się, że najgorsze przed nami. Musimy być gotowi do działania.

- wskazał włodarz miasta.

Podczas obrad poruszono kwestie przyjazdu uczniów z Ukrainy do Tarnobrzega. - Część z nich na pewno do nas nie dotrze, a ma 18 lat. Mieli pisać maturę w naszych szkołąch i musimy się zastanowić co należy robić - dodał.

Na pewno potrzebni będą wolontariusze i tutaj prezydent apelował aby zgłaszać się do Tarnobrzeskiego Centrum Wolontariatu. Służby medyczne także wskazały, że konieczne jest zebranie do pomocy dodatkowych osób ze służby zdrowia oraz kierunków medycznych.

Uwaga! Nie są obecnie przyjmowane ubrania. Najbardziej potrzebne są środki higieny osobistej, leki przeciwbólowe, środki opatrunkowe, poszwy, kołdry, prześcieradła jednorazowe!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy