Reklama

Tarnobrzeg przygotowuje się na przyjęcie uchodźców z Ukrainy! Wiemy gdzie uciekający przed wojną zostaną ulokowani

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KW PSP Rzeszów/Wojciech Bakun/Archiwum

Tarnobrzeg przygotowuje się na przyjęcie uchodźców z Ukrainy! Wiemy gdzie uciekający przed wojną zostaną ulokowani - Zdjęcie główne

Wiemy gdzie w Tarnobrzegu uchodźcy znajdą schronienie. | foto KW PSP Rzeszów/Wojciech Bakun/Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Chociaż system lokowania uchodźców z Ukrainy zakłada, że te osoby na Podkarpaciu mają przebywać tylko w punktach recepcyjnych, a potem jechać w głąb kraju to wiele samorządów z naszego województwa szykuje miejsca, gdzie osoby uciekające przed wojną będą mogły znaleźć schronienie. Tak postąpił między innymi Tarnobrzeg.

- Sytuacja na Ukrainie tym bardziej nas dotyka, że w kilku tarnobrzeskich szkołach uczy się młodzież z Ukrainy. Teraz dzieciaki były na feriach w swoich rodzinnych domach... Jeśli będzie trzeba udzielimy wsparcia, by uczniowie mogli wrócić do Tarnobrzega. Być może będą się tu chciały schronić ich rodziny. Jesteśmy gotowi, by nieść pomoc. Jesteśmy dzisiaj z Czernihowem, Maniewiczami, z Kijowem, z Ukrainą. Przede wszystkim z ludźmi, którzy dziś tam przeżywają koszmar wojny. Miejmy nadzieję, że świat kiedyś nie tylko oceni, ale rozliczy odpowiedzialnych za tę tragedię - napisał tuż po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Wiedzieliśmy, że tarnobrzeski samorząd cały czas pracował nad tym gdzie osoby z Ukrainy mogą znaleźć schronienie. Teraz jest już wszystko jasne.

- Budynek po Gimnazjum numer 3 w Tarnobrzegu jest od kilku dni przygotowywany na przyjęcie osób z Ukrainy.

- napisał Dariusz Bożek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy