Reklama

Tomasz Poręba na prezydenta Polski? PiS rozważa kandydaturę europosła z Podkarpacia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Facebook/Tomasz Poręba

Tomasz Poręba na prezydenta Polski? PiS rozważa kandydaturę europosła  z Podkarpacia - Zdjęcie główne

Tomasz Poręba kandydatem PiS na prezydenta Polski? | foto Facebook/Tomasz Poręba

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Prawo i Sprawiedliwość rozważa kandydaturę podkarpackiego europosła Tomasza Poręby na Prezydenta Polski - ustaliła nieoficjalnie redakcja Korso24 u źródeł zbliżonych do podkarpackich członków ugrupowania.

Prawo i Sprawiedliwość rozpatruje kandydaturę Tomasza Poręby, eurodeputowanego z Podkarpacia, na prezydenta Polski - wynika z naszych nieoficjalnych ustaleń. Politycy tego ugrupowania mówią jasno - jest blisko Jarosława Kaczyńskiego oraz jego najbliższego otoczenia. To, zdaniem naszych rozmówców, buduje mu ważną pozycję. 

Poręba punktuje sobie u Kaczyńskiego

- Prezes (Jarosław Kaczyński - przyp. redakcja) już teraz szuka odpowiedniej kandydatury za Andrzeja Dudę - mówi nasz rozmówca.

Przypomnijmy, że zgodnie z Konstytucją, stanowisko prezydenta Polski można pełnić maksymalnie przez dwie kadencje, trwające maksymalnie 10 lat. 

- Postawienie na Tomka ma także wzmocnić elektorat na wschodniej ścianie kraju. Tomasz jest rozpoznawalny nie tylko na Podkarpaciu, ale także na Lubelszczyźnie i Białostocczyźnie. Pracował przede wszystkim nad planem, a następnie zapobiegał o środki finansowe na budowę szlaku Via Carpathia - to mu pomogło 

- słyszymy nieoficjalnie w podkarpackim PiS. 

 

Via Carpathia, nosząca od niedawna imię Lecha Kaczyńskiego, to nie pierwszy sukces Tomasza Poręby. 

- Kierował kampanią wyborczą w 2018 roku. Sprawdził się, wygraliśmy te wybory - mówi nasz rozmówca.

Tym także miał zapunktować u prezesa Kaczyńskiego.

- Nic mi o tym nie wiadomo - mówi o naszych ustaleniach Tomasz Poręba. 

Podkarpacie stanie za nim murem

- Znamy go bardzo dobrze. Jest świetnym strategiem - słyszymy w podkarpackich strukturach Prawa i Sprawiedliwości. - Jeżeli jego kandydatura będzie rozpatrywana przez kierownictwo partii staniemy za nim murem - mówią działacze. 

Przeszkodą dla Tomasza Poręby może być jednak wciąż silna pozycja Beaty Szydło, byłej premier, dziś europarlamentarzystki. Za jej kandydaturą stać ma inna frakcja Prawa i Sprawiedliwości, w tym kilku ministrów z rządu Mateusza Morawieckiego. 

 

- Czasu pozostało niewiele. Prezes musi podjąć decyzję jak najszybciej - słyszymy. 

Wybory prezydenta odbędą się dopiero w 2025 roku. PiS chce jednak zacząć umacniać pozycję potencjalnego kandydata, prezentując go jeszcze pod koniec bieżącego roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy