Reklama

Sprawdzamy oświadczenia majątkowe komendantów miejskich i powiatowych policji na Podkarpaciu. Kto ma największe oszczędności? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Ruszamy z naszym cyklem i przyglądamy się oświadczeniom majątkowym samorządowców, posłów, a także mundurowym. Na początek sprawdzamy ile w 2021 roku zarobili komendanci miejscy oraz powiatowi policji na Podkarpaciu.

Niektóre zawody, zwłaszcza te w administracji publicznej, wymagają złożenia oświadczenia majątkowego. W oświadczeniu majątkowym należy wpisać cały posiadany majątek i jego szacowaną wartość. Dotyczy to zarówno pieniędzy, nieruchomości, drogich przedmiotów, a nawet posiadanych zobowiązań finansowych, czyli kredytów oraz pożyczek.

Błąd w oświadczeniu finansowym może być brzemienny w skutki i prowadzić do kary finansowej, utraty stanowiska, a nawet prokuratorskich zarzutów. Obowiązek składania oświadczeń to sposób na walkę z korupcją. To informacja o stanie majątku, którą przedstawiciele niektórych zawodów muszą składać co roku.

Na podstawie odpowiednich ustaw oświadczenia majątkowe składają:

  • parlamentarzyści,
  • sędziowie, prokuratorzy,
  • żołnierze, policjanci, funkcjonariusze ABW, AW, CBA, SKW, SWW, Straży Granicznej Państwowej Straży Pożarnej,
  • pracownicy urzędów skarbowych,
  • komornicy sądowi.
 

Oświadczenia majątkowe muszą też składać samorządowcy. Na początek sprawdzamy jaki posiadają majątek i ile zarobili komendanci powiatowi oraz miejscy policji na Podkarpaciu. Są tam krezusi, którzy mają sporo oszczędności i to nie tylko w złotówkach. Nieruchomości, działki rolne, dotacje, a także dochody z innych działalności. Oczywiście nie wszyscy mają tak dużo treści w swoim zeznaniu podatkowym. Poznaj szczegóły w naszej galerii.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy