Reklama

Protest egzaminatorów z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Odwołane egzaminy na prawo jazdy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Protest egzaminatorów z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Odwołane egzaminy na prawo jazdy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Większość egzaminatorów z tarnobrzeskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w środę, 6 lipca, nie pojawiła się w pracy. Protest, który rozpoczął się w niektórych miastach w Polsce dotarł do kolejnego miejsca.

W poniedziałek, 4 lipca, egzaminatorzy na prawo jazdy w kilku ośrodkach w Polsce rozpoczęli protest i nie pojawili się w pracy. Tak było choćby w Krośnie - odwołano 152 egzaminy oraz w Rzeszowie. Teraz na taki ruch zdecydowali się egzaminatorzy WORD w Tarnobrzegu.

Już wiadomo, że do 8 lipca nie będzie zdecydowanej większości praktycznych i teoretycznych na prawo jazdy. - W środę rano otrzymaliśmy informację, że 13 spośród 15 egzaminatorów, którzy mieli tego dnia egzaminować, poszło na zwolnienia lekarskie - mówi Kamil Kalinka, dyrektor WORD w Tarnobrzegu. Ośrodek zrobi wszystko, aby odwołane egzaminy odbyły się jak najszybciej to możliwe.

PROTEST

Główne postulaty egzaminatorów: zmiana systemu i poziomu wynagradzania oraz uzyskanie przez egzaminatorów pełnej niezależności w zakresie wyniku egzaminu. 

Protestujący chcą też takich zmian w systemie egzaminowania, które podniosłyby poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja protestacyjna wynika z frustracji i beznadziejności w środowisku pracy. Egzaminatorzy zaznaczają również, że są przemęczeni, działają pod presją czasu, a pracownik na początku swojej zawodowej drogi w WORD-zie może liczyć na zarobki w granicach 2915 złotych netto.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy