Reklama

Prezydent Andrzej Duda w Stalowej Woli. Podpisał specustawę [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie W dniu 28 sierpnia 2021 r. W Stalowej Woli Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 23 lipca 2021 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych ze specjalnym przeznaczeniem gruntów leśnych. Specustawa pozwala władzom między innymi Stalowej Woli wyciąć setki hektarów lasu i stworzyć strefę przemysłową.

Rozwiązania przygotowane przez Parlament dają możliwość pozyskiwania gruntów leśnych pod inwestycje proekologiczne. Podpis Prezydenta pozwoli władzom Stalowej Woli na wycięcie kilkuset hektarów cennych drzew celem powiększenia strefy przemysłowej.

– Ustawa adresowana jest do dwóch konkretnych miejsc; ma charakter incydentalnego aktu obowiązującego przez pewien czas, ale stwarza coś wielkiego – daje Stalowej Woli i Jaworznie ogromne szanse rozwojowe. 

– mówił Prezydent Andrzej Duda w Stalowej Woli podczas uroczystości podpisania ustawy.

Jak podkreślał Prezydent:

 - nigdy nie zgodziłby się na ogólny mechanizm przekształcania terenów lasów państwowych na przemysłowe. Tutaj, w Stalowej Woli i Jaworznie, mamy do czynienia ze szczególnym przypadkiem; tu jest konieczność przemysłowej odbudowy.

W uroczystości uczestniczyła również Małgorzata Paprocka, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy