Reklama

Praca na Podkarpaciu. Straż graniczna, strażnik w zakładzie karnym, lekarze, kierowcy, drążenie tunelu w Babicy. Poznaj najnowsze oferty [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Praca na Podkarpaciu. Straż graniczna, strażnik w zakładzie karnym, lekarze, kierowcy, drążenie tunelu w Babicy i wiele innych. Kogo jeszcze szukają właściciele firm oraz przedsiębiorstw w całym regionie?

Główny Urząd Statystyczny przekazał pozytywne informacje dotyczące rynku pracy. Bezrobocie w kwietniu zmniejszyło się, a stopa bezrobocia rejestrowanego spadła z 5,4 do 5,2 proc. W urzędach pracy zarejestrowanych jest 821,9 tys. osób, a to o 56 tys. mniej niż rok temu. W minionym miesiącu w urzędach pracy zarejestrowano 87,8 tys.

Polski Instytut Ekonomiczny zaznacza, że w ciągu kolejnych miesięcy już może nie być tak dobrze: - Spodziewamy się niewielkiego wzrostu stopy bezrobocia w dalszej części roku. Niższa aktywność firm skutkuje ograniczaniem rekrutacji. W kwietniu w urzędach pracy zgłoszono 81,3 tys. nowych ofert pracy. To o 16 tys. mniej niż w marcu i o 19 proc. mniej niż rok temu. Zmniejszanie liczby ofert pracy jest bardziej powszechne w sektorze prywatnym niż w publicznym - czytamy w komentarzu specjalistów.

- Na Podkarpaciu w urzędach pracy jest zarejestrowanych 70 tysięcy osób bezrobotnych - przekazał na łamach Polskiego Radia Rzeszów, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie Tomasz Czop. Kogo zatem szukają na rynku pracy?

Poznaj najnowsze oferty pracy na Podkarpaciu. Od oferty ze straży granicznej, przez medyków, operatora maszyny do drążenia tunelu w Babicy, aż po różnych specjalistów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy