Reklama

Poznaliśmy tymczasowego dyrektora Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu. To Zbigniew Halat

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Lipiec

Poznaliśmy tymczasowego dyrektora Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu. To Zbigniew Halat - Zdjęcie główne

Poznaliśmy tymczasowego dyrektora Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu. | foto Grzegorz Lipiec

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Już wiadomo, kto będzie pełnił obowiązki dyrektora Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu. Od 23 lutego, do czasu rozstrzygnięcia konkursu, zarządzanie lecznicą przejmuje Zbigniew Halat.

- Zarząd Województwa Podkarpackiego podczas czwartkowego posiedzenia przyjął rezygnację pana Krzysztofa Stolarskiego z funkcji dyrektora Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich w Tarnobrzegu. Jednocześnie zarząd powierzył pełnienie obowiązków dyrektora Zbigniewowi Halatowi do czasu powołania nowego dyrektora placówki - informuje Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

Do tej pory Zbigniew Halat pełnił funkcję zastępcy dyrektora do spraw administracyjno-technicznych. Wcześniej pracował między innymi w Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, czy też Porcie Lotniczym "Rzeszów-Jasionka". Kondycja kadrowa oraz finansowa tarnobrzeskiego szpitala nie jest najlepsza.

Podczas środowej sesji Rady Miasta Tarnobrzega mówił o tym właśnie sam Zbigniew Halat. Braki kadry lekarskiej, zamknięte oddziały, dług finansowy - to tylko najważniejsze problemy. - Odejścia ze szpitala były związane przede wszystkim z emeryturami. Zamknięty oddział wewnętrzny jest problemem, a wszystko przez brak lekarzy. Kolejny kłopot to brak środków finansowych. Niestety, mamy też problem z podkupowaniem lekarzy przez inne szpitale. To też działa w dwie strony. Kwestia otworzenia interny jest najpilniejszym tematem, ale nie chcę składać żadnych deklaracji. Generalnie program naprawczy miał na celu ograniczenie zbyt dużego zatrudnienia w szpitalu i to się dokonało - wskazał.

- Robimy wszystko, razem z urzędem marszałkowskim, żeby wyprowadzić szpital "na prostą" - dodał.

Wiadomo, że tarnobrzeski szpital ma dostać od urzędu marszałkowskiego 7 milionów złotych na modernizację oddziału neurologii poprzez rozszerzenie pododdziału udarowego, w tym zakup aparatury medycznej. 1,2 miliona zł ma kosztować zakup mammografu (jest już 300 tys. zł z tarnobrzeskiego samorządu), a 0,5 mln zł nabycie sterylizatora. Kolejny krok to wymiana wind w budynku (1,8 mln zł) i wdrożenie systemu elektronicznej dokumentacji medycznej, uruchomienie e-usług dla pacjentów. Ważną inwestycją jest budowa lądowiska dla helikopetrów.

Zbigniew Halat będzie pełnił obowiązki dyrektora do chwili zakończenia postępowania konkursowego na szefa tarnobrzeskiej lecznicy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy