Reklama

Nie żyje jeden z twórców Parku Historycznego w Bliźnie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nie żyje jeden z twórców Parku Historycznego w Bliźnie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie W wieku 66 lat w środę, 26 maja, maja zmarł Andrzej Drews. Założyciel zespołu muzycznego Gratis. Działacz sekcji historycznej Aeroklubu Mieleckiego. Przyczynił się do powstania Parku Historycznego w Bliźnie.

Andrzej Drews urodził się 4 II 1955 r. w Mielcu. Był absolwentem Liceum Zawodowego w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu, zdał maturę w 1974 r. Jego pasją pozazawodową była muzyka. Gry na gitarze uczył się w latach licealnych. W 1978 r. założył zespół muzyczny „Gratis”, który przez wiele lat był jednym z najlepszych i najaktywniejszych mieleckich zespołów muzycznych. Grupa ta działała najpierw przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wojsławiu - Drews pracował tam jako instruktor muzyki i pisał teksty do piosenek - a następnie przy Miejskim Ośrodku Kultury, który przejął placówkę w Wojsławiu.

CZYTAJ TAKŻE:

Angażował się w badania nad wyjaśnieniem tajemnic hitlerowskiego poligonu rakietowego Heidelager – Blizna i współpracował w tym zakresie z samorządem Gminy Ostrów i Nadleśnictwem Tuszyma. Przyczynił się do powstania Parku Historycznego w Bliźnie poprzez udział w pracach nad koncepcją jego budowy. (...) CZYTAJ DALEJ>>

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy