Reklama

Nie żyje Paweł Dębicki! Prowadził najstarszą księgarnię w Mielcu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: M. Wanatowicz

Nie żyje Paweł Dębicki! Prowadził najstarszą księgarnię w Mielcu - Zdjęcie główne

Śp. Paweł Dębicki zmarł 26 maja. | foto M. Wanatowicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie W wieku 61 lat w środę, 26 maja, zmarł Paweł Dębicki, syn znanego żołnierza Armii Krajowej Jerzego Dębickiego. Rodzina Dębickich od wielu lat prowadzi najstarszą w mieście księgarnię. Śp. Paweł Dębicki wspólnie z żoną angażował się w wiele akcji społecznych. Udzielał się patriotyczne.

Odszedł Paweł Dębicki - przedstawiciel znanego mieleckiego rodu, działacz społeczny, właściciel najstarszej lokalnej księgarni. Przypomnijmy. W listopadzie 2020 roku zmarł w wieku 91 lat Jerzy Dębicki, harcerz Szarych Szeregów AK, po wojnie represjonowany przez komunistów.

 
 
Teraz zmarł Pan Paweł - mielecka legenda. Działacz patriotyczny. Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Konarskiego w Mielcu, matura w 1979 r. Studiował na Wydziale Historyczno-Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Był członkiem Niezależnego Zrzeszenia Studentów (NZS) od początku jego powstania (1980 r.) oraz członkiem Koła Naukowego Studentów Historii UJ. Wraz z przyjaciółmi, po złożeniu deklaracji o odmowie służby wojskowej w LWP (II 1981 r.), utworzył grupę „Młodzież na Rzecz Społeczeństwa Alternatywnego”. To właśnie Pan Paweł razem z ojcem wskrzesili działalność księgarni, która została bezprawnie zabrana rodzinie przez komunistów. POZNAJ CAŁY ŻYCIORYS>>

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy