Reklama

Najnowsze oferty pracy w Mielcu, Kolbuszowej, Sanoku, Tarnobrzegu i Rzeszowie. Możesz zarobić ponad 5 tysięcy złotych brutto na miesiąc [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Szukasz nowej pracy, nie masz zatrudnienia... Zebraliśmy dla was najnowsze oferty z Podkarpacia. Pilnie poszukiwani lekarze, kierowcy, specjaliści z różnych dziedzin. Zobaczcie oferty pracy za ponad 5 tysięcy złotych brutto na miesiąc.

Jeśli szukasz pracy, albo chcesz zmienić swoje miejsce zatrudnienia to mamy dla was oferty pracy z województwa podkarpackiego. Patrząc na oferty zamieszczone przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie to przede wszystkim rzucają się w oczy ogromne braki kadrowe w Wojewódzkim Szpitalu w Tarnobrzegu

Oferty pracy w tarnobrzeskim szpitalu są nie tylko dostępne na stronach urzędów pracy, ale nawet i Facebooku. Tak o problemach kadrowych mówi pełniący obowiązki dyrektora szpitala Zbigniew Halat: - Odejścia ze szpitala były związane przede wszystkim z emeryturami. Zamknięty oddział wewnętrzny jest problemem, a wszystko przez brak lekarzy. Kolejny kłopot to brak środków finansowych. Niestety, mamy też problem z podkupowaniem lekarzy przez inne szpitale. To też działa w dwie strony. Kwestia otworzenia interny jest najpilniejszym tematem, ale nie chcę składać żadnych deklaracji. Generalnie program naprawczy miał na celu ograniczenie zbyt dużego zatrudnienia w szpitalu i to się dokonało.

Specjaliści

Co ciekawe na północy Podkarpacia wciąż są poszukiwane osoby, które znają język... chiński i koreański. To cenna umiejętność, bo za taką pracę można skasować nawet 17,5 tysiąca złotych na miesiąc! Tradycyjnie już brakuje psychologów, nauczycieli, kierowców.

W lutym – według prognoz analityków – inflacja osiągnęła szczyt w obecnym cyklu. Jej poziom wyniósł 18,4 proc. rok do roku. Płace już od połowy zeszłego roku nie nadążają za wzrostem cen. Wynagrodzenia wzrosły o 13,6 proc. w ujęciu rocznym. Jest to jednak dynamika dużo wyższa niż wynikało z prognoz ekonomistów. Przeciętne wynagrodzenie to 7065,56 złotych.

- Najwyższy wzrost przeciętnych miesięcznych wynagrodzeń brutto odnotowano w sekcji "Górnictwo i wydobywanie" (o 42,2 proc.), gdzie wynagrodzenia wyniosły 12801,92 zł (miesiąc wcześniej 8999,74 zł) oraz "Wytwarzanie i zaopatrywanie w energię elektryczną, gaz, parę wodną i gorącą wodę" (o 10,4 proc.), gdzie wynagrodzenia wyniosły 10946,98 zł (miesiąc wcześniej 9918,65 zł). W skali roku (luty 2023 r. do lutego 2022 r.) przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto wzrosło o 13,6 proc. Przed rokiem (luty 2022 r. do lutego 2021 r.) odnotowano dynamikę wzrostu przeciętnej płacy na poziomie 11,7 proc." - informuje Główny Urząd Statystyczny.

Sprawdź oferty pracy z Podkarpacia. Szczegóły w naszej galerii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy