Reklama

Dezamet Nowa Dęba z ogromną szansą na produkcję amunicji dla wojska ukraińskiego. Komisarz do spraw rynku wewnętrznego Thierry Breton odwiedzi nasz region [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Biznes i gospodarka Okazuje się, że firma z Podkarpacia - Dezamet Nowa Dęba ma szansę na to, aby produkować amunicję dla wojska ukraińskiego. Już w środę nasz region odwiedzi komisarz do spraw rynku wewnętrznego Thierry Breton z Komisji Europejskiej.

Nowodębski Dezamet ma szansę na kontrakt na produkcję amunicji dla Ukrainy w ramach wspólnych, unijnych zakupów - informuje radio RMF FM. Komisarz do spraw rynku wewnętrznego Thierry Breton odwiedzi w środę tę firmę, wchodzącą w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Na zakup amunicji dla Ukrainy Unia Europejska chce przeznaczyć 2 miliardy euro, z czego połowa ma zostać wykorzystana na zwrot kosztów przekazania amunicji z własnych magazynów państw wspólnoty. Druga połowa zostanie wydana na zakupy w ramach nowych kontraktów.

Pod koniec tygodnia rozpocznie się unijny szczyt, na którym przywódcy państw Unii Europejskiej będą rozmawiać o dalszym zwiększeniu Funduszu Pokojowego o 3,5 mld euro. Właśnie dlatego firma Dezamet znalazła się wśród 15 miejsc w krajach Unii Europejskiej, która może produkować amunicję dla Ukrainy. 

Zakłady Metalowe Dezamet S.A. to firma wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Od wielu lat specjalizuje się zwłaszcza w produkcji wojskowej. Asortyment produkcji na potrzeby obronności obejmuje przede wszystkim różne rodzaje amunicji artyleryjskiej, moździerzowej i granatnikowej. Dodatkowo firma świadczy usługi i sprzedaż w zakresie produkcji cywilnej i obróbki metali, a także posiada laboratorium pomiarowe i badawcze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy