Reklama

Najnowsze oferty pracy na Podkarpaciu. Od wojska po zarobki w wysokości 20 tysięcy złotych na miesiąc

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Szukasz pracy, bo jesteś bezrobotny, albo może chcesz coś zmienić w swoim życiu. Mamy dla Ciebie najnowsze oferty z powiatowych urzędów pracy na Podkarpaciu.

Sytuacja na rynku pracy w całym kraju nie jest najlepsza. - Szacowana stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w lutym 5,5 proc. i nie zmieniła się względem stycznia - poinformowała minister rodziny Marlena Maląg. - W porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku nastąpił spadek stopy bezrobocia o 0,4 punktu procentowego.

Według szacunków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w lutym w urzędach pracy zarejestrowanych było 866,1 tys. osób bezrobotnych, o 55,7 tys. mniej niż w końcu lutego ub. roku. Pracodawcy zgłosili do urzędów pracy 92,3 tys. wolnych miejsc pracy i aktywizacji zawodowej.

Na Podkarpaciu

W styczniu 2023 roku na Podkarpaciu stopa bezrobocia wynosiła 9,3 proc. i był to jeden z najwyższych wyników skali kraju. Gorzej było tylko w województwie warmińsko-mazurskim. 

Kto chce zatrudniać? Pracowników szuka między innymi SK Nexilis, czyli firma, która inwestuje w Stalowej Woli. Koreańczycy mają zamiar zainwestować 3 miliardy złotych (w pierwszej fazie). Sama fabryka powstaje w ekspresowym tempie (początek budowy pierwsza połowa 2022 roku) i ruszy z produkcją w drugiej połowie 2024 roku. To jednak dopiero początek, bo Koreańczycy planują kolejne inwestycje, a Stalowa Wola ma w przyszłości stać się europejskim centrum elektromobilności. To inwestycja w przyszłość, a dokładniej w dziedzinie wytwarzania folii miedzianej do baterii dla elektrycznych aut. To jednak nie wszystko.

Poznaj najnowsze oferty pracy na Podkarpaciu. Od wojska po zarobki w wysokości 20 tysięcy złotych na miesiąc.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy