Reklama

Najnowsze oferty pracy na Podkarpaciu. Można zarobić nawet 10 tysięcy złotych brutto na miesiąc. Od zatrudnienia w biurach, szkołach, szpitalach po fabryki [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Chcesz znaleźć nowe miejsce zatrudnienia, albo jesteś bezrobotny/ Mamy dla was najnowsze oferty pracy z Podkarpacia. Ile można zarobić? Pięć tysięcy złotych, a w niektórych przypadkach nawet 10 tysięcy złotych brutto na miesiąc.

Jakie są najnowsze dane dotyczące rynku pracy? Stopa bezrobocia w lutym 2023 roku wyniosła 5,5 proc., czyli tyle samo, co miesiąc wcześniej. Jak podał Główny Urząd Statystyczny, liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła 864,8 tys. wobec 857,6 tys. osób miesiąc wcześniej.

Regionalne różnice pokazują, że najgorsza sytuacja jest właśnie w naszej okolicy. Stopa bezrobocia według BAEL (Badanie Aktywności Ekonomicznej Ludności) w czwartym kwartale 2022 roku wyniosła w województwie lubelskim 5,1. Na Podkarpaciu ten współczynnik wynosi 5. Wśród regionów z dużą stopą bezrobocia znalazły się także województwa: świętokrzyskie (4,0), łódzkie (3,9), kujawsko-pomorskie (3,9). W województwie dolnośląskim współczynnik wynosi 3,6. Najniższy współczynnik dotyczy śląskiego (1,8) i wielkopolskiego (1,9). Niski jest także w Małopolsce (2,1) oraz w województwie zachodnio-pomorskim (2,0),  pomorskim (2,2). W warmińsko-mazurskim wynosi 3,3, a w mazowieckim i podlaskim 2,6. 

Z kolei GUS poinformował, że stopa bezrobocia na Podkarpaciu na początku 2023 roku wynosi ponad 9 procent.

Lekarze pilnie poszukiwani

Kto szuka pracowników w naszym województwie? Armia, szkoły, wielkie fabryki, a także mniejsze przedsiębiorstwa. Do bazy ofert pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu trafiły propozycje zatrudnienia. To praca dla lekarzy określonych specjalizacji, których poszukuje Wojewódzki Szpital imienia Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu.

-  Odejścia ze szpitala były związane przede wszystkim z emeryturami. Zamknięty oddział wewnętrzny jest problemem, a wszystko przez brak lekarzy. Kolejny kłopot to brak środków finansowych. Niestety, mamy też problem z podkupowaniem lekarzy przez inne szpitale. To też działa w dwie strony. Kwestia otworzenia interny jest najpilniejszym tematem, ale nie chcę składać żadnych deklaracji. Generalnie program naprawczy miał na celu ograniczenie zbyt dużego zatrudnienia w szpitalu i to się dokonało.

- wyjaśnia pełniący obowiązki dyrektora Wojewódzkiego Szpitala imienia Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu, Zbigniew Halat.

Sprawdź najnowsze oferty pracy na Podkarpaciu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy