Reklama

Na lotnisku pod Przemyślem powstaje kolejna baza wojsk USA. Granica z Ukrainą będzie pilnie strzeżona [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Na cywilnym lotnisku w Woli Korzenieckiej, nieopodal Przemyśla, powstaje kolejna baza wojsk amerykańskich. Od kilku dni trafia tutaj ciężki sprzęt militarny, budowane są także namioty. To kolejny element wzmocnienia bezpieczeństwa wzdłuż granicy polsko - ukraińskiej.

Powstaje kolejna baza wojsk USA. Tym razem pod Przemyślem

We wtorek (22 lutego) po południu Duma Państwowa Federacji Rosyjskiej zatwierdziła wniosek Putina o wysłanie wojsk poza granicę kraju. Do tej pory Kreml ograniczał się do "misji pokojowej" w samozwańczych republikach donieckiej i ługańskiej. Wczorajsza decyzja Dumy oznacza chęć zajęcia całych obwodów donieckiego i ługańskiego. 

Zapędy Kremla i możliwy konflikt militarny na Ukrainie mobilizuje Sojusz Północnoatlantycki do szybszych zadań. Na Podkarpaciu przebywa blisko 5 tysięcy żołnierzy amerykańskich. Stacjonują oni w Jasionce, Mielcu i Nowej Dębie.

Ale to nie koniec. Od kilku dni na lotnisko w gminie Bircza zwożony jest ciężki sprzęt militarny. Trafiają tu także materiały konieczne do budowy namiotów i hal. Powstaje tutaj kolejna baza wojsk Stanów Zjednoczonych. 

Centrum wsparcia dla obywateli USA z Ukrainy

W Przemyślu powstało także centrum wsparcia dla obywateli USA z Ukrainy.

- Jeśli są Państwo obywatelami amerykańskimi podróżującymi do Polski z Ukrainy drogą lądową i potrzebują Państwo pomocy, mogą Państwo zgłosić się do naszego Centrum Wsparcia, które znajduje się na drugim piętrze w sali konferencyjnej Hotelu SPA przy ulicy Sybiraków 31 w Przemyślu - przekazuje ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Ambasada zaznacza, że centrum otwarte jest całodobowo, jednakże po godzinie 18 należy wcześniej zadzwonić pod numer 539 147 850, aby umówić spotkanie.

Caritas i Ochotnicze Straże Pożarne deklarują pomoc 

Niepokojąca i wciąż niestabilna sytuacja na Ukrainie, wraz ze wzmożoną agresją wojsk Putina, może być przyczyną masowej imigracji tego narodu, np. do Polski. Od kilkunastu dni wojewodowie, na polecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, szukają m.in. na Podkarpaciu miejsc, gdzie uchodźcy z Ukrainy mogą zostać tymczasowo zakwaterowani

Wskazywane są m.in. duże hale sportowo - kulturalne. Pisma od wojewodów trafiły także do Ochotniczych Straży Pożarnych na Podkarpaciu. 

Swoją pomoc zapewnia także Caritas Diecezji Rzeszowskiej, organizując miejsca w ośrodkach w Budach Głogowskich (powiat rzeszowski) oraz Myczkowcach (powiat leski). 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy