Reklama

Matura 2022: Gdzie egzamin dojrzałości wypadł najlepiej na Podkarpaciu? Sprawdź wyniki w powiatach [GRAFIKI]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Absolwenci szkół średnich w całym kraju już wiedzą, czy zdali maturę, czy też muszą się przygotowywać do sierpniowej poprawki. My sprawdzamy w których powiatach i miastach województwa podkarpackiego maturzyści spisali się najlepiej.

Zdecydowana większość absolwentów szkół średnich jest zadowolona po egzaminie maturalnym. Przede wszystkim zdali ten test i teraz mogą wybierać kierunek studiów. Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej poinformował, że w tym roku maturę zdało 78,2 proc. uczniów. 15,5 proc. może poprawiać w sierpniu. 6,3 proc. na poprawkę musi poczekać rok - "oblali" więcej niż jeden egzamin.

Na Podkarpaciu maturę zdawało 16293 osoby. 79 procent z nich zakończyło egzamin pomyślnie. W liceach ogólnokształcących było to - 87 proc., a w technikach - 68 proc. 6 proc. absolwentów szkół średnich oblało więcej niż jeden egzamin, a 15 proc. może zdawać poprawkę w sierpniu - w liceach: 9 proc., w technikach: 22 proc. Język polski i język angielski zdało 94 proc. maturzystów, a matematykę - 83 proc.

Pisemną deklarację poprawy egzaminu maturalnego należy złożyć do wtorku 12 lipca. Poprawka została zaplanowana na wtorek, 23 sierpnia - godzina 9.

MATURA 2022:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy