Reklama

Matura 2022: Czas na języki obce nowożytne na poziomie podstawowym. Najważniejsze informacje przed egzaminem. Arkusz i odpowiedzi z języka angielskiego na portalach Korso

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Lipiec

Matura 2022: Czas na języki obce nowożytne na poziomie podstawowym. Najważniejsze informacje przed egzaminem. Arkusz i odpowiedzi z języka angielskiego na portalach Korso - Zdjęcie główne

Przed maturzystami egzaminy z języków obcych. | foto Grzegorz Lipiec

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Przed maturzystami ostatni test w pierwszym tygodniu ich zmagań egzaminacyjnych. Tym razem przyjdzie im się zmierzyć z arkuszami z języków obcych na poziomie podstawowym, a wśród nich największą popularnością cieszy się angielski. Ten egzamin rozpocznie się o godzinie 9. Na naszym portalu, po godzinie 14, pojawią się arkusze, które będą uzupełniane o odpowiedzi.

Przed absolwentami szkół średnich egzaminy pisemne z języków obcych nowożytnych: angielskiego (godzina 9), francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego na poziomie podstawowym (godzina 14). Na rozwiązanie wszystkich zadań uczniowie będą mieli 120 minut.

  • rozumienie ze słuchu - 30 procent      
  • rozumienie tekstów pisanych - 30 proc.       
  • znajomość środków językowych - 20 proc.        
  • praca pisemna - 20 proc. 
 

Za rozwiązanie egzaminu maturalnego z języka angielskiego na poziomie podstawowym można uzyskać maksymalnie 50 punktów: 40 za zadania zamknięte i 10 za pracę pisemną. Poziom zadań waha się między A2 a B1. Aby zdać maturę z angielskiego, trzeba uzyskać co najmniej 30 procent, zarówno z części ustnej, jak i pisemnej.

Po godzinie 14 udostępnimy arkusze CKE z zadaniami, które pojawiły się na maturze z języka angielskiego. Potem będą one uzupełniane o odpowiedzi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy