Reklama

Lokatorzy bloków Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego są oburzeni! - Czynsz w górę o 50 procent. To skandal!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: FB Łukasz Mędrykowski/Czytelnik

Lokatorzy bloków Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego są oburzeni! - Czynsz w górę o 50 procent. To skandal! - Zdjęcie główne

Z lewej: prezes TTBS Łukasz Mędrykowski. Z prawej na górze - czynsz po podwyżce. | foto FB Łukasz Mędrykowski/Czytelnik

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie W trakcie ostatniej sesji Rady Miasta prezes Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego - Łukasz Mędrykowski zapowiadał konieczność podniesienia opłat dla lokatorów mieszkań, którymi administruje miejska spółka. Minęło kilkadziesiąt godzin i mieszkańcy otrzymali rachunki grozy. Czynsz w górę i to o 50 procent!

Rachunki grozy docierają od piątku do mieszkańców bloków Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Według nowych wyliczeń opłata za czynsz wzrasta o... 50 procent! - Co mamy zrobić? Powiesić się? Wszystkie ceny szybują w górę, raty kredytu także, a teraz jeszcze to. Rozumiemy: jest ciężko, ale tak wysoka podwyżka to absurd - piszą do nas mieszkańcy jednego z bloków.

Jako dowód otrzymaliśmy zdjęcia rachunków z 1 marca 2022 roku, kiedy to czynsz wynosił 742,58 zł oraz druk otrzymany ostatnio, a tam przy tej rubryce mamy już 1054,88 zł. Nowa stawka zacznie obowiązywać od 1 lutego 2023 roku. - Zaproponowana podwyżka odnosi się do gołego czynszu. Bez domofonu, windy i energii technicznej, bo te nie rosną, a wiec tej części opłaty za mieszkanie na którą nie ma wpływu wzrost cen energii, paliw i inflacja. Spodziewam się, że za kilka chwil dostaniemy kolejną podwyżkę składników czynszu zależnych choćby od prądu. Podwyżka jest większa niż wzrost czynszu przez poprzednie 17 lat - pisze jeden z mieszkańców Tarnobrzega.

Mieszkańcy są zdenerwowani i przypominają, że od 2009 roku nie było u nich żadnych remontów, a także uderzają we władze miasta, które są odpowiedzialne za podwyżki.

- Podwyżka motywowana jest koniecznością przeprowadzenia niezbędnych remontów. Zaraz, a dotychczasowy płacony przeze mnie fundusz remontowy poszedł na co? Bo na pewno nie na remonty. Blok z odpadającymi płytkami, wiecznie psująca się windą i odrapanymi ścianami. Chciałbym tylko o jedno zapytać. Który z prezydentów wykonując funkcje Walnego Zgromadzenia Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego podpisał uchwałę podwyższającą bezzasadnie o 50 procent czynsz dla mieszkańców Tarnobrzega?

- dodaje nasz informator.

Jednocześnie mieszkańcy zwracają uwagę na to, że remont jest, ale głównej siedziby TTBS.

BĘDĄ WALCZYĆ

Lokatorzy nie mają zamiaru się poddawać i będą pisać do wszystkich możliwych instytucji, bo dochodzi do złamania prawa. Jak na razie TTBS nie skomentował, ale tak o podwyżce czynszu mówił na sesji rady miejskiej Łukasz Mędrykowski, prezes tej spółki.

- Chcieliśmy podwyżkę odłożyć w czasie, mając na uwadze, że sytuacja się polepszy ale niestety sytuacja się nie polepsza. Podjąłem decyzję o ponownym przekalkulowaniu czynszów najmu. Złożyłem propozycję do Rady Nadzorczej, uzyskaliśmy pozytywną opinię i niestety czynsze od 1 lutego 2023 roku będą musiały iść w górę. Jest to trudna decyzja, niestety mieliśmy w tym roku znaczące koszty, ponieważ koszt tych czynszów, dokładamy do nich 550 tysięcy złotych tylko w tym roku.

- komentuje Mędrykowski.

JEST ODPOWIEDŹ PREZESA MĘDRYKOWSKIEGO

Rachunek po podwyżce:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy