Reklama

Czynsz w górę o 50 procent! Na zarzuty mieszkańców odpowiada prezes Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego - Łukasz Mędrykowski [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Czynsz w górę o 50 procent! Na zarzuty mieszkańców odpowiada prezes Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego - Łukasz Mędrykowski [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

Łukasz Mędrykowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Po naszym tekście o rosnącej stawce czynszu w blokach administrowanych przez Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego skontaktowało się z nami wielu wzburzonych mieszkańców. Mamy wyjaśnienie ze strony prezesa spółki - Łukasza Mędrykowskiego.

Przypomnijmy. Od jednego z lokatorów bloku przy ulicy Kopernika w Tarnobrzegu otrzymaliśmy zdjęcia rachunków z 1 marca 2022 roku, kiedy to czynsz wynosił 742,58 zł oraz druk otrzymany ostatnio, a tam przy tej rubryce mamy już 1054,88 zł. Nowa stawka zacznie obowiązywać od 1 lutego 2023 roku. - Zaproponowana podwyżka odnosi się do gołego czynszu. Bez domofonu, windy i energii technicznej, bo te nie rosną, a wiec tej części opłaty za mieszkanie na którą nie ma wpływu wzrost cen energii, paliw i inflacja. Spodziewam się, że za kilka chwil dostaniemy kolejną podwyżkę składników czynszu zależnych choćby od prądu. Podwyżka jest większa niż wzrost czynszu przez poprzednie 17 lat - pisze jeden z mieszkańców Tarnobrzega.

- Podwyżka motywowana jest koniecznością przeprowadzenia niezbędnych remontów. Zaraz, a dotychczasowy płacony przeze mnie fundusz remontowy poszedł na co? Bo na pewno nie na remonty - dodaje nasz Czytelnik.

Mieszkańcy są zdenerwowani i przypominają, że od 2009 roku nie było u nich żadnych remontów, a także uderzają we władze miasta, które są odpowiedzialne za podwyżki.

Głos w tej sprawie zabrał prezes TTBS, Łukasz Mędrykowski, który podkreśla, że od kilku miesięcy jesteśmy świadkami tego, jak wszystko drożeje i to z dnia na dzień. Dotyczy to wszystkich dziedzin życia. - Od wielu miesięcy słyszymy, że raty kredytów mieszkaniowych wzrosły dwukrotnie i kredytobiorcy mają problemy z ich spłatą. TTBS również ma zaciągnięte kredyty pod budowę budynków i znajduje się w takiej samej sytuacji jak pozostali kredytobiorcy. To dzięki staraniom podejmowanym przez Spółkę wejście w życie tej podwyżki zostało opóźnione w czasie i jej skala jest mniejsza - wyjaśnia na łamach "Echa Dnia".

Zatem, jaki jest powód numer jeden? Okazuje się, że wojna na Ukrainie, która wpływa na inflację i szalejącą drożyznę.

- Mimo ciągle rosnących cen spółka nie podnosiła czynszów najmu tak, jak robili to inni właściciele budynków. Znamiennym również jest fakt, że obecnie stawka za wynajem jednego metra kwadratowego w Tarnobrzegu oscyluje na poziomie 25 złotych, w TTBS najwyższa stawka to 12,50 zł. Przyczyną podwyżek są stopy procentowe, które wzrosły nam trzykrotnie ze 152 000,00 zł, na 485 000,00 zł. Wzrost odsetek jest spowodowany wzrostem stóp procentowych, na które TTBS nie ma wpływu - mówi w "Echu" prezes TTBS.

Podwyżki nie są takie same dla wszystkich. Wynoszą od 20 do 49 procent. Mędrykowski zaznacza, że remont głównej siedziby spółki nie jest powodem podwyżki czynszu, a pieniądze na ten cel nie pochodziły od mieszkańców bloków, którymi administruje TTBS.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy