Reklama

Pluszowy kot radnego Kamila Kalinki i punktowanie prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Podczas środowej sesji Rady Miasta Tarnobrzega były długie przemówienia, słowne ataki opozycji na prezydenta Tarnobrzega - Dariusza Bożka i pluszowy gadżet, który stał się symbolem tych obrad. Kotek radnego Prawa i Sprawiedliwości - Kamila Kalinki miał pokazać, jak z mieszkańcami miasta postępuje włodarz.

W trakcie bardzo długiej środowej sesji Rady Miasta w Tarnobrzegu, Kamil Kalinka - radny Prawa i Sprawiedliwości, pojawił się przy mównicy razem z papierową torbą. Wyciągnął z niej... pluszowego kotka. - To symbol. Prezydent miasta mówi jedno, a robi drugie, czyli "odwraca kota ogonem". Tak dzieje się choćby w sprawie nieprawidłowości w Rejonie Dróg Miejskich o ktorych mówiłem, a także kwestii podatkowych - mówi nam Kamil Kalinka.

Radny Kalinka punktował władze miasta w trakcie sprawozdania z działalności spółek miejskich. Kontrowersje? Dotyczyły przede wszystkim Rejonu Dróg Miejskich i dowodów na to, że naruszana jest tam dyscyplina finansów publicznych, a jest to działanie na szkodę samorządu. "Ostro" było także w trakcie omawiania działalności Tarnobrzeskich Wodociągów.

Jedną z ważniejszych uchwał była ta dotycząca podwyżek stawek podatku nieruchomości na rok 2023. Zgodnie z przypuszczeniami w trakcie przyjmowania porządku obrad prezydent miasta zgłosił autopoprawkę, która skutkuje tym, że w 2023 roku stawka ta miała być wyższa nie o 17,2 procent, ale o 11,8 proc. od tych, które teraz obowiązują. - Określając stawki podatku od nieruchomości na takim poziomie brano pod uwagę wzrost poziomu cen w gospodarce narodowej oraz fakt, że wpływy z podatku od nieruchomości stanowią znaczące źródło zabezpieczenia realizacji podstawowych zadań własnych spoczywających na Gminie Tarnobrzeg i są największym źródłem dochodów własnych, na których wysokość wpływ ma samorząd - czytamy w projekcie uchwały.

ZMIANY NAD KTÓRYMI GŁOSOWANO - NOWE STAWKI:

Radni przyjęli nowe stawki i to oznacza wyższy podatek od nieruchomości. "Za" głosowało 12 rajców - Andrzej Biernat, Teresa Gołębiowska-Piś, Bożena Kapuściak, Artur Kiper, Alfred Martyniak, Cezary Mikrut, Leszek Ogorzałek, Sławomir Partyka, Adam Rębisz, Waldemar Stępak, Włodzimierz Trybuła, Marian Zioło. "Przeciw" byli - Kamil Kalinka, Łukasz Nowak, Monika Łagowska-Cebula, Anna Pekar i Bogusław Potański. "Wstrzymali się" od głosowania - Marian Cąpała i Waldemar Szwedo.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy