Reklama

Podatek od nieruchomości w Tarnobrzegu w górę? W środę głosowanie radnych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Podatek od nieruchomości w Tarnobrzegu w górę? W środę głosowanie radnych - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie W ostatnich dniach otrzymaliśmy mnóstwo sygnałów dotyczących propozycji prezydenta Tarnobrzega, która polega na podwyższeniu stawek podatku od nieruchomości. Jeśli te propozycje trafią pod głosowanie i zostaną przyjęte przez radnych to po portfelach "dostaną" zwykli mieszkańcy miasta, a także przedsiębiorcy.

Szalejąca inflacja, drożyzna, każdy dzień to wyższe ceny w sklepach, a jeszcze do tego mamy podatki. Okazuje się, że w Tarnobrzegu możliwa jest podwyżka stawek podatku od nieruchomości i to o 17,2 procent! Tak wygląda zestawienie, które znalazło się w projekcie uchwały. Radni mają debatować nad tym dokumentem już w środę, 26 października, podczas sesji rady miejskiej.

Jakie jest uzasadnienie podwyżek, które będą dotykać mieszkańców miasta? - Ceny towarów i usług konsumpcyjnych według szybkiego szacunku Głównego Urzędu Statystycznego we wrześniu 2022 r. w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 17,2 proc. (wskaźnik cen 117,2). Wobec powyższego Prezydent Miasta Tarnobrzega, ze względu na wysoki wzrost poziomu cen proponuje uchwalenie przez Radę Miasta Tarnobrzega stawek podatku od nieruchomości na rok 2023 na poziomie wyższym o 17,2 proc. od stawek określonych Uchwałą Nr LI/521/2021 Rady Miasta Tarnobrzega z dnia 27 października 2021 roku. Określając stawki podatku od nieruchomości na takim poziomie brano pod uwagę wzrost poziomu cen w gospodarce narodowej oraz fakt, że wpływy z podatku od nieruchomości stanowią znaczące źródło zabezpieczenia realizacji podstawowych zadań własnych spoczywających na Gminie Tarnobrzeg i są największym źródłem dochodów własnych, na których wysokość wpływ ma samorząd - czytamy w projekcie uchwały przygotowanym przez Urząd Miasta Tarnobrzega i prezydenta miasta Dariusza Bożka.

Opozycja grzmi i uważa, że "prezydent miasta jednocześnie w mediach mówi, jak to dba o mieszkańców miasta i przedsiębiorców, którzy i tak mają spore kłopoty", a z drugiej strony szykuje im podwyżki. - Radni Prawa i Sprawiedliwości na pewno będą głosować przeciwko tej uchwale. Zresztą nie tylko my. Wspomniana uchwała ma negatywną opinię Komisji Finansowo-Budżetowej - mówi tarnobrzeski radny i lider lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości, Kamil Kalinka.

Nawet osoby z otoczenia prezydenta miasta nie zgadzają się z taką propozycją i wszystko wskazuje na to, że uchwała może być zdjęta z porządku obrad środowej sesji. Do sprawy będziemy wracać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy