Reklama

Konta bankowe Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego zajęte przez komornika. - To pamiątka po poprzedniej ekipie - mówi Łukasz Mędrykowski, prezes spółki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Lipiec

Konta bankowe Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego zajęte przez komornika. - To pamiątka po poprzedniej ekipie - mówi Łukasz Mędrykowski, prezes spółki - Zdjęcie główne

Łukasz Mędrykowski, prezes TTBS. | foto Grzegorz Lipiec

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie "Czarne chmury" nad Tarnobrzeskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego. Tym razem otrzymaliśmy informację o tym, że konta bankowe tej miejskiej spółki miało zostać zajęte przez komornika. Radni chcą wyjaśnień na sesji. Co na to prezes Łukasz Mędrykowski.

Jeszcze nie skończyła się burza związana z podwyżką czynszu w blokach Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, gdzie niektórzy mają płacić od 1 lutego 2023 roku o 50 procent więcej niż obecnie, a już są kolejne kłopoty tej spółki.

Dziennikarze otrzymali informację o tym, że miało dojść do zajęcia konta bankowego TTBS przez komornika sądowego. Takie same pytania mają miejscy radni i składają interpelacje w Biurze Rady Miasta. - Czy prawdą jest, że konto TTBS zostało zajęte przez komornika? Jeżeli tak, to jakie były tego powody? – pyta radny Prawa i Sprawiedliwości Kamil Kalinka.

Jeszcze więcej pytań ma Monika Łagowska-Cebula wybrana z Komitetu Razem Dla Tarnobrzega. - Czy Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa uczestniczy w jakichkolwiek sporach sądowych? Jeżeli tak, to w ilu i w jakim charakterze? Czy ze względu na toczące się Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w przypadku zobowiązania do zapłaty zasądzonych należności, posiada środki pieniężne na wywiązanie się z nałożonego obowiązku? Czy w związku z toczącymi się postępowaniami są lub były prowadzone czynności przez komornika sądowego w Towarzystwie Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.? Jeżeli tak, jakie postępowanie jest podstawą tych czynności? Czy mienie spółki zostało zajęte, jeżeli tak, to jakie?

AKTUALIZACJA

O sprawę zapytaliśmy prezes spółki Łukasza Mędrykowskiego. Ten potwierdził fakt zajęcia kont bankowych przez komornika.

- Postanowieniem Sądu Okręgowego w Rzeszowie Wydział Gospodarczy, konta spółki zostały zajęte przez komornika. Chciałbym jednocześnie podkreślić, że jest to jeden ze sporów z wykonawcami budynku wielorodzinnego przy ulicy Św. Barbary 9B, który wytworzył się za poprzedniej władzy w mieście i poprzedniego zarządu TTBS. W dniu 30 listopada Zarząd Spółki złożył do Sądu Okręgowego w Rzeszowie wniosek o zmianę sposobu zabezpieczenia z zajęcia na koncie na zajęcie nieruchomości, ponieważ postanowienie zostało wydane na podstawie nieprawomocnego wyroku pierwszej instancji.

- wskazuje Łukasz Mędrykowski.

- Otrzymaliśmy z sądu informację, że nasz wniosek został podjęty oraz został wysłany teraz do przeciwnika procesowego celem zajęcia stanowiska. Chciałbym zapewnić, że spółka funkcjonuje normalnie, a sytuacja ta jest tylko chwilową przeszkodą z którą na pewno sobie poradzimy - kończy prezes.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy