Reklama

Komendant podkarpackiej policji, po 29 latach służby, przechodzi na emeryturę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KWP Rzeszów

Komendant podkarpackiej policji, po 29 latach służby, przechodzi na emeryturę - Zdjęcie główne

Nadinspektor Henryk Moskwa | foto KWP Rzeszów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie 9 kwietnia nadinspektor Henryk Moskwa przeszedł w stan spoczynku. Od początku związany był z Podkarpaciem, przeszedł wszystkie szczeble policyjnej kariery. Komendantem wojewódzkim policji w Rzeszowie był od grudnia 2017 r.

Nadinspektor Henryk Moskwa, po blisko 29 latach służby w policyjnym mundurze, zdecydował o przejściu na emeryturę.


Kto zastępcą?

Okolicznościowe spotkanie, ze względu na epidemię, odbyło się w bardzo wąskim gronie. Komendant pożegnał się ze sztandarem jednostki. Obecni byli jedynie najbliżsi współpracownicy.

Z kadrą kierowniczą Podkarpackiej policji, komendant pożegnał się kilka dni temu, podczas odprawy zorganizowanej w systemie wideokonferencji. Podziękował wszystkim, z którymi przez ostatnie lata współpracował.

Komendant główny policji, do czasu powołania nowego komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie, powierzył pełnienie obowiązków młodszemu inspektorowi Stanisławowi Sekule - Zastępcy KWP w Rzeszowie.

Kim był Henryk Moskwa?

Nadinspektor Henryk Moskwa urodził się w 1973 roku w Pruchniku. We wrześniu 1992 r. rozpoczął służbę w policji i naukę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Jest też absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. 

Po ukończeniu uczelni w Szczytnie, w 1996 r. trafił do pionu kryminalnego komendy policji w Jarosławiu. Z tą jednostką związał się na kolejne lata. Najpierw pracował jako asystent i specjalista, potem zajmował stanowiska kierownicze. 

W latach od 2009 do 2015 był naczelnikiem wydziału kryminalnego, a od listopada 2015 roku zastępcą komendanta powiatowego w Jarosławiu. W styczniu 2016 roku został komendantem powiatowym policji w Jarosławiu. 

8 grudnia 2017 roku, Henryk Moskwa został powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. W lipcu 2019 r. został awansowany do stopnia nadinspektora policji.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy