Reklama

Reklama

PEDOFILE i gwałciciele z Podkarpacia! Zobacz ich twarze [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: pon, 10 maj 2021 16:48
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym jest publicznie dostępny. Na liście są mieszkańcy Podkarpacia i osoby pochodzące z naszego województwa. Dowiedz się, kim są ci przestępcy, jak wyglądają i za co konkretnie zostali skazani.

W rejestrze Ministerstwa Sprawiedliwości (dane z 19 marca 2021 roku, godzina 13) udostępnionym dla każdego znajduje się kilka tysięcy nazwisk i pełnych danych sprawców przestępstw na tle seksualnym. Często osoby, które znajdują się na tej liście gwałciły w brutalny sposób i mają na koncie też inne przestępstwa.

CZYTAJ TAKŻE:

ZABÓJCY Z CAŁEGO KRAJU POSZUKIWANI PRZEZ POLICJĘ>>

Przebywają więzieniach w całym kraju albo w szpitalach psychiatrycznych, niektórzy zakończyli już odbywanie kary. Co warto podkreślić: nie wszystkie nazwiska znajdziemy w tym rejestrze. Brakuje tam chociażby Mariusza Trynkiewicza czy też duchownych skazanych za pedofilię.

INFORMACJE Z 2019 ROKU:

Jacek Czajczyk z Tarnobrzega. Nie przebywa na wolności. W 2016 roku Sąd Okręgowy w Kielcach skazał go na 9 lat więzienia. Przebywa w Zakładzie Karnym w Nowym Wiśniczu. Ponadto przez 6 lat ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną, 6 lat zakazu zbliżania się na odległość mniejszą niż 50 metrów oraz 6 lat nakazu opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym. Skazany na postawie artykułu Kodeksu Karnego, który mówi o doprowadzeniu osoby do obcowania płciowego przemocą, groźbą, podstępem. Ponadto przestępstwo to popełnił więcej niż raz - dostał wyrok również za recydywę i to w krótkim odstępie czasu.

Wojciech Cichoń z Mielca. Nie przebywa na wolności. W listopadzie 2018 roku Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu skazał go na 8 lat pozbawienia wolności, czyli najwyższą karę za czyny, których się dopuścił. Przebywa w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Skazany na podstawie artykułu Kodeksu Karnego mówiącym o karze za gwałt wobec wstępnego, zstępnego, przysposobionego, przysposabiającego, brata lub siostry. A także w stosunku do małoletniej osoby - kilkakrotnie, prezentując jej materiały pornograficzne.

Władysław Dymczak z Dynowa, przebywa w miejscowości Czajowice, w powiecie krakowskim. Przestępstwa dopuścił się w 1978 roku w miejscowości Pawłokoma. Rok później Sąd w Przemyślu skazał go na 25 lat więzienia. W 1992 roku Sąd Wojewódzki w Opolu wydał postanowienie o warunkowym zwolnieniu z okresem próby do 1997 roku. Skazany za zabójstwo oraz na podstawie artykułu z Kodeksu Karnego mówiącym o szczególnym okrucieństwie lub gwałcie, działając wspólnie z innymi osobami.

ZOBACZ TAKŻE:

ZABÓJCA, GWAŁCICIEL, ZOOFIL - SIEDZI ZA KRATAMI W RZESZOWIE>>

Stanisław Kornafel z Przeworska. Nie przebywa na wolności. Sąd Okręgowy w Przemyślu we wrześniu 2018 roku skazał go na 7 lat więzienia. Ponadto na 5 lat ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość 50 metrów, obowiązek zgłaszania się jeden raz w tygodniu do najbliższej Komendy Policji przez 12 miesięcy. Ma też wypłacić zadośćuczynienie za doznaną krzywdę na rzecz pokrzywdzonej w kwocie 30 tys. zł. Przebywa w Zakładzie Karnym w Przemyślu. Przestępstw na tle seksualnym dopuszczał się w Ubieszynie w powiecie przeworskim w latach 2009 - 2016. Gwałcił osobę poniżej 15 roku życia, skazany na podstawie artykułu Kodeksu Karnego mówiącego o gwałcie wobec wstępnego, zstępnego, przysposobionego, przysposabiającego, brata lub siostry. Robił to wielokrotnie. Sąd uznał, że w czasie popełnienia przestępstwa skazany miał ograniczoną zdolność rozpoznania znaczenia czynu i złagodził karę.

Ryszard Łabuda ze Zbydniowa. Nie przebywa na wolności. Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu skazał go na 7 lat pozbawienia wolności. Od 2018 roku przebywa w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Zgwałcił bliską osobę małoletnią poniżej 15 roku życia. Znęcał się nad nią i trwało to w latach 2012 - 2017 w miejscowości Motycze Poduchowne w powiecie tarnobrzeskim.

Dawid Papuga z Dębicy. Obecnie przebywa w Dębicy. Orzeczenie w jego sprawie wydał Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze. Ostatecznie skazany na 2 lata pozbawienia wolności, pod dozorem kuratora. Ponadto otrzymał 10 lat zakazu kontaktowania się z pokrzywdzoną i 10 lat zakazu zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 100 metrów. Przestępstwa dokonał w 2013 roku w Jeleniej Górze. Skazany na podstawie artykułu Kodeksu Karnego za zgwałcenie małoletniej poniżej 15 roku życia. Sąd złagodził karę ze względu na postawę sprawcy (chciał naprawić szkodę). Warunkowo zawiesił wykonanie kary na 5 lat.

Dawid Pędzik z Dębicy. Nie przebywa na wolności. Przestępstwa dopuścił się w lutym 2009 roku w miejscowości Siedliska-Bogusz w powiecie dębickim. Dokonał zabójstwa i rozboju posługując się bronią. Zgwałcił ze szczególnym okrucieństwem. Przy czym przez kilka dni pod rząd popełniał te same przestępstwa. Sąd Okręgowy w Rzeszowie skazał go na dożywotnie pozbawienie wolności, z zastrzeżeniem, że warunkowe przedterminowe zwolnienie będzie możliwe dopiero po 40 latach kary. Skazany na rzecz oskarżyciela posiłkowego miał wpłacić 10 tys. zł.

Stanisław Płoszaj z Leżajska. Rejestr nie podaje, gdzie przebywa obecnie. Sąd Wojewódzki w Rzeszowie w 1990 roku skazał go na 6 lat pozbawienia wolności, 4 lata pozbawienia praw publicznych i wpłatę 2 razy po 50 tys. zł nawiązki na NFOZ w Rzeszowie i PCK w Rzeszowie. Przestępstwa dopuścił się w Dębnie, w powiecie leżajskim w 1989 roku. Skazany na podstawie artykułu Kodeksu Karnego mówiącego o gwałcie ze szczególnym okrucieństwem lub działając wspólnie z innymi osobami. Doprowadził do ciężkiego kalectwa ofiarę.

Paweł Podulka z Sanoka. Rejestr nie podaje, gdzie przebywa obecnie. Sąd Okręgowy w Krośnie skazał go na rok pozbawienia wolności. Do Zakładu Karnego w Rzeszowie trafił w grudniu 2018 roku, karę zakończył 14 listopada 2019 roku. Rejestr wskazuje, że zgwałcił osobę małoletnią poniżej 15 roku życia i była to bliska mu osoba. Sąd złagodził karę, ale brak informacji, z jakiego powodu. Mogło to być pojednanie pokrzywdzonej osoby ze sprawcą, skazany mógł poczynić starania o naprawienie szkody lub sprawca poniósł poważny uszczerbek w związku z popełnionym przestępstwem.

---

15 lipca:

Poznajmy nazwiska tych osób (zdjęcia w galerii poniżej):

Ksenia Antes z Leska. Przebywa w Zakładzie Karnym Herby, Oddział Zewnętrzny Lubliniec, odbywając karę 12 lat pozbawienia wolności od 2012 roku. Przestępstw ze swoim partnerem dokonywała w Częstochowie.

Jan Dziuba z Iwonicza. Skazany na 3 lata i 6 miesięcy więzienia przez Sąd Okręgowy w Krośnie. Wyszedł w 2012 roku. Przestępstw dokonał roku w Iwoniczu. Miejscowość, w której przebywa jest w trakcie weryfikacji.

 

Jacek Klacza z Rzeszowa. Sąd Okręgowy w Rzeszowie skazał go w 2014 roku na 5 lat pozbawienia wolności. W 2018 roku wyszedł z Zakładu Karnego w Rzeszowie. Przestępstw dokonał w latach 2011-2013 w Ociece.

Adrian Kropaczek z Krosna. Skazany przez Sąd Okręgowy w Krośnie na 10 lat więzienia. Od 2016 roku przebywa w Zakładzie Karnym w Rzeszowie po przestępstwach w Jaśliskach w latach 2015-2016.

Wiesław Król z Przemyśla. Od 2016 roku przebywa w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Skazany na 10 lat więzienia. Przestępstw dokonał w latach 2007-2016 w Jasienicy Sufczyńskiej. Po odbyciu kary przez 10 lat będzie miał obowiązek cotygodniowego zgłaszania się na komendzie.

ZOBACZ TAKŻE:

PODKARPACKIE OSZUSTKI - ZOBACZ ICH TWARZE>>

Filip Kosak ze Stalowej Woli. Na dzień dzisiejszy mieszka w Stalowej Woli. W 2014 roku skazany na 4 lata więzienia, wyszedł w 2017 roku. Po odbyciu kary za przestępstwo dokonane między 2010 a 2013 rokiem w Stalowej Woli miał być skierowany na leczenie w celu przeprowadzenia terapii zmierzającej do zapobieżenia ponownemu popełnieniu przestępstwu przeciwko wolności seksualnej

Marek Michałek z Rzeszowa. Od grudnia 2017 roku przebywa w Zakładzie Karnym w Rzeszowie, Skazany na 10 lat i 6 miesięcy więzienia. Przestępstw dokonał w Ostrowie w 2017 roku.

 

Grzegorz Pytko z Rzeszowa, ma obecnie 43 lata. Przestępstwo popełnił w 1994 roku w Rzeszowie, za co został skazany na 1 rok 8 miesięcy pozbawienia wolności. Rejestr nie podaje, gdzie obecnie przebywa.

Grzegorz Reczek z Jasła. Obecnie przebywa w Gliniku Polskim w powiecie jasielskim, w gminie Tarnowie. Skazany na 15 lat pozbawienia wolności. Karę zakończył w 2007 roku. Przestępstw dopuścił się w Błażkowej w 1996 roku.

Krzysztof Rogus z Dębicy. Dożywotnie pozbawienie wolności - taki wyrok wydał Sąd Okręgowy w Rzeszowie, skazany od 2016 roku przebywa w Zakładzie Karnym Potulice. Skazany m.in. za zabójstwo. O warunkowe zwolnienie będzie mógł starać się po 45 latach odbycia kary.

Adam Siorek z Rzeszowa. Od lutego 2019 roku przebywa w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Przestępstwa dopuścił się w 2015 roku w Rzeszowie.

Bogusław Sobolak z Leska. Sąd Okręgowy w Krośnie skazał go na 5 lat więzienia w 2011 roku, odsiadka zakończyła się w 2016 roku. Przestępstw dopuścił się w Jabłonce w 2010 roku.

 

Piotr Szczygielski z Przemyśla. W 2015 roku w Medyce popełnił przestępstwa, za które został skazany na 7 lat więzienia, oprócz tego między innymi przez 10 lat nie może przebywać na terenie przedszkoli, szkół, placów zabaw. Nie przebywa na wolności.

Sylwester Trzuskot ze Stalowej Woli, w 1992 popełnił przestępstwa w Jastkowicach, za co został skazany na 12 lat więzienia.

Andrzej Warchoł z Niska, w 2012 roku trafił do Zakładu Karnego w Rzeszowie na 10 lat, ma też zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi i osobami poniżej 15 lat połączony z obowiązkiem zgłaszania się do Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli raz w tygodniu, przestępstw dopuścił się w Stalowej Woli

Marek Wielgosz z Leżajska, w 2017 roku usłyszał zarzuty, przestępstwa dopuścił się w Giedlarowej, skazany na 3 lata więzienia, przebywa w Zakładzie Karnym w Rzeszowie.

Mateusz Wylaź z Nowej Dęby, po 4 latach pozbawienia wolności umieszczony został w zakładzie zamkniętym, przebywa w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (18)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  Sprawiedliwy

  Paweł Podulka nie j́est i nie był z Sanoka

 • 2 lata temu | ocena +0 / -1

  paweł34

  A ta Kobieta Bernadetta to niby kogo zgwałciła???

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

   Atis

   Dobierala sie do Tadka Rydzyka

  • 2 lata temu | ocena +1 / -0

   bee

   A co ty taki dociekliwy ? jakie to dla ciebie znaczenie ?

  • 2 lata temu | ocena +7 / -6

   gaweł43

   A to kobiety nie mogą gwałcić? Od kiedy?

 • 2 lata temu | ocena +9 / -8

  Dawid

  Tych gwałcicieli powinni zaprzęgnąć do jakiejś ciężkiej roboty, a wszystkie pieniądze dla pokrzywdzonych. Powinno się też ich pozbawić narzędzia zbrodni.

 • 2 lata temu | ocena +3 / -7

  Julka

  po co w ogóle pokazywać takie zdjęcia? są w rejestrze więc zainteresowani mogą sprawdzić, ale kręcenie z tego afery w gazecie to gruba przesada prowadząca do linczu i samosądów

 • 2 lata temu | ocena +3 / -3

  Tomek

  Informacje nie prawdziwe jak ktoś nie zna sprawy to po co wypisuje bzdury

  • 2 lata temu | ocena +7 / -7

   Romek

   Jasło jest pewne wiec kogo tu widzisz ze bzdury pisza??????

  • 7 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   Ahh

   ...stajesz w obronie przestępców? a kim ty jesteś w takim razie?

 • 2 lata temu | ocena +8 / -7

  Bazarowicz z Targowej

  Jedna z tych osób od lat niemal codziennie handluje na bazarze w centrum Rzeszowa

 • 2 lata temu | ocena +12 / -11

  Renata

  Niestety kościół swoich nadal ukrywa. Co warty taki rejestr bez księży pedofilii.

  • 2 lata temu | ocena +4 / -3

   Mateusz

   Gwałciciel pedofilowi nierówny. To dwa inne paragrafy KK. O pedofilach z Podkarpacia były już w internecie artykuły. Równie dobrze można czekać na informacje o innych grupach społecznych, które mają więcej za uszami niż księża-przestępcy. Kościół jako organizację pisze się we wszystkich językach z dużej litery...

 • 2 lata temu | ocena +12 / -11

  Hela

  Gdzie zdjecia kleru swietego

  • 2 lata temu | ocena +6 / -6

   Avi

   Proszę pisać oficjalnie nazwiskami , bo powyższy komentarz ma sens tak samo jakby ktoś oczerniał ogół policjantów, ginekologów i innych grup społecznych!

 • 2 lata temu | ocena +14 / -12

  Polak

  Brakuje wielu księży na tej liście minn.tomasz gościński

  • 2 lata temu | ocena +2 / -1

   fgghfh

   Jak widzę o księżach wiesz najwięcej bo Gazeta Wyborcza ma jeden temat ... źli księża, a o swoich ani mru mru.

 • 7 miesięcy temu | ocena +1 / -1

  za niskie kary

  ...niestety kary są za niskie i nie współmierne do czynów nie wszystkie wyszły na jaw to co udalo sie ustalic to wierzchołek gory lodowej... ciężkie gwałty dokonane przez zwyrodnialców...