Reklama

Kolejki do ortopedy na Narodowy Fundusz Zdrowia na Podkarpaciu. Sprawdź, kiedy są najbliższe możliwe terminy [STAN NA 25 KWIETNIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Chcesz wybrać się do ortopedy? Twoje dziecko potrzebuje konsultacji z takim lekarzem? Jeśli chcesz wybrać się na leczenie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia to musisz się liczyć z kolejką pacjentów. Sprawdzamy kiedy są możliwe terminy takich wizyt w podkarpackich placówkach.

Według danych, które są prezentowane na stronie internetowej swiatprzychodni.pl na wizytę u ortopedy na NFZ na Podkarpaciu średnio trzeba czekać w kolejce 56 dni. To wcale nie jest rekordowo dużo, bo 130 dni na Mazowszu i 125 dni w województwie opolskim to dopiero wynik. Krótszy czas oczekiwania niż na Podkarpaciu jest tylko w województwach świętokrzyskim (52 dni) oraz lubelskim (57 dni).

Ortopeda to lekarz, który zajmuje się leczeniem chorób i urazów związanych z narządem ruchu. Ortopeda dziecięcy ma specyficzny obszar zainteresowań. Pierwszą grupą pacjentów, którzy do niego trafiają, są noworodki i niemowlęta z wadami rozwojowymi. Pośród częstych problemów, z którymi styka się ortopeda dziecięcy, znajdują się:

  • wady budowy mózgoczaszki,
  • zniekształcenia twarzoczaszki (np. niedorozwój żuchwy, rozszczep podniebienia twardego),
  • deformacje kończyn dolnych lub górnych (w obrębie kości długich, dłoni, stóp lub palców).
 

Z kolei przychodnia ortopedyczna dla dorosłych zajmuje się głównie leczeniem stanów pourazowych – przykurczów, ograniczeń ruchomości, deformacji i skrócenia kości. Te ostatnie powikłania przebytych złamań czy urazów wielonarządowych wymagają niekiedy wykonania chirurgicznej korekcji – w przypadku zrostu kości długich ze znacznym skróceniem, rotacją, skrzywieniem osi długiej czy ograniczeniem ruchomości stawu. Ważnym polem pracy ortopedy jest także działanie dotyczące minimalizowania skutków niepełnosprawności. Osobom z zaburzeniami chodu lub innymi poważnymi dysfunkcjami ortopeda pomaga właściwie dobrać kule, chodzik, wózek inwalidzki, a po amputacji kończyny – odpowiednią rehabilitację.

Wielu dorosłych wybiera się do ortopedy ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa lub dużych stawów. Sprawdź zatem kolejki do tych specjalistów na Podkarpaciu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy