Reklama

Ile zarabiają policjanci? Pod lupę bierzemy oświadczenia majątkowe komendantów policji na Podkarpaciu za 2022 rok [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Sprawdzamy, ile w 2022 roku zarobili komendanci miejscy oraz powiatowi policji na Podkarpaciu. Kto jest krezusem? Kto ma największe oszczędności? Odpowiedź w naszym tekście.

Na podstawie odpowiednich ustaw oświadczenia majątkowe składają: parlamentarzyści, sędziowie, prokuratorzy, żołnierze, policjanci, funkcjonariusze ABW, AW, CBA, SKW, SWW, Straży Granicznej Państwowej Straży Pożarnej, pracownicy urzędów skarbowych, komornicy sądowi. Oświadczenia majątkowe muszą też składać samorządowcy.

W oświadczeniu majątkowym wpisywany jest cały posiadany majątek i jego szacowana wartość. Dotyczy to zarówno pieniędzy, nieruchomości, drogich przedmiotów, a nawet posiadanych zobowiązań finansowych, czyli kredytów oraz pożyczek. Błąd w oświadczeniu finansowym może być brzemienny w skutki i prowadzić do kary finansowej, utraty stanowiska, a nawet prokuratorskich zarzutów. Obowiązek składania oświadczeń to sposób na walkę z korupcją. 

Ile zarabiają policjanci? Pod lupę bierzemy oświadczenia majątkowe komendantów policji na Podkarpaciu za 2022 rok. Możecie te dane porównać z tymi z 2021 roku. Prezentujemy najważniejsze informacje o zarobkach, a także oszczędnościach. Co ciekawe w oświadczeniach nie ma informacji o kredytach. Szczegóły w naszej galerii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy