Reklama

Fińskie spojrzenie na życie w Bieszczadach [UNIKATOWE ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 2 lip 2021 21:06
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Jukka Male i jego fotografie przedstawiają życie w Bieszczadach na przełomie lat 70-tych i 80-tych, a także pod koniec dwudziestego wieku. Zobaczcie sami te świetne zdjęcia.

Jukka Male na dobre zajął się fotografią co roku spędzał urlop w Niemczech. Później postanowił znaleźć inny kraj do fotografowania i zaczął się zastanawiać dokąd się udać. Po raz pierwszy do Polski przyjechał w 1978 roku. Najpierw przebywał na polskich nizinach, ale nie był to ciekawy temat dla fotografa. Przed kolejnym przyjazdem studiował wielką mapę Europy i patrzył, gdzie w Polsce są tereny górzyste, ale niezbyt wysokie.

CZYTAJ TAKŻE:

Jego wybór padł na Średnią Wieś w Bieszczadach. Wtedy jeszcze fotograf nie przypuszczał, że będzie do niej wracał przez dziesiątki lat, że tak bardzo zżyje się z mieszkańcami. Z wieloma z nich i dzisiaj ma stały kontakt przez media społecznościowe. 

Zdjęcia zrobione w Średniej Wsi przedstawiają codzienne życie mieszkańców na przestrzeni ponad 30 lat. Są szczere, bo Male w tym życiu uczestniczył.  Brał udział w komuniach, ślubach, pogrzebach. Obserwował jak dzieci dorastają, jak dorośli się starzeją. Dziś Jukka Male już nie zajmuje się fotografią, ale nie oznacza to, że opuścił Polskę. Większość czasu spędza na Śląsku. Mówi, że u nas czuje się lepiej niż w Finlandii. Że mentalność Polaków jest mu bliższa niż mentalność jego rodaków. Świetnie też mówi po polsku. Jego zdjęcia możecie zobaczyć na stronie jukkamale.com.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy