Reklama

Czworonogi ze Straży Granicznej. Tak wygląda ich praca [WIDEO, ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie 52 czworonogi służą w placówkach Straży Granicznej na Podkarpaciu. Czworonożni kompani biorą udział w poszukiwaniu osób, narkotyków, broni oraz amunicji. Bezcenne są również ich umiejętności patrolowo-obronne. Psy służbowe Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej obchodzą 1 lipca swoje święto.

Joker, Diego, Jambo i Chips tak wabią się niektóre czworonogi służące w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej. Ich niezawodne nosy wspierają funkcjonariuszy w służbie w przejściach granicznych i na zielonej granicy. Większość z nich to owczarki niemieckie i belgijskie. Jest też labrador i jagdterier. Psy Straży Granicznej to specjaliści w tropieniu osób oraz poszukiwaniu narkotyków, materiałów wybuchowych, broni i amunicji. Wiele z nich pełni dodatkowo funkcję obronną.

CZYTAJ TAKŻE:

Często uczestniczą w akcjach ratujących życie i zdrowie osób zaginionych. Na co dzień w służbie sprawdzają przestrzenie pojazdów, bagaże i rejon przejść granicznych w poszukiwaniu przedmiotów zabronionych. Na granicy tropią osoby, które usiłują przekroczyć ją nielegalnie.

Psy z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej i ich przewodnicy mają na swoim koncie spektakularne wyniki. Jednym z największych było znalezienie (2017 rok) prawie 250 kilogramów haszyszu przemycanego przez granicę. Zobaczcie film.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy