Reklama

Policja zatrzymała sprawców kradzieży piły spalinowej strażakom z OSP Rudnik nad Sanem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPP Nisko

Policja zatrzymała sprawców kradzieży piły spalinowej strażakom z OSP Rudnik nad Sanem - Zdjęcie główne

Troje sprawców kradzieży piły spalinowej strażakom zatrzymanych przez policję | foto KPP Nisko

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Wracamy do tematu bulwersującej kradzieży sprzętu, w postaci pilarki spalinowej, strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudniku nad Sanem. Do haniebnego czynu doszło, kiedy strażacy gasili płonący warsztat samochodowy. Policja zatrzymała w tej sprawie trzy osoby: 16-latka, jego o trzy lata starszego kolegę i pasera, mieszkańca Glinianki.

W miniony wtorek, strażacy z OSP Rudnik nad Sanem, gasili pożar warsztatu samochodowego. W trakcie akcji gaśniczej, z wozu strażaków została skradziona piła spalinowa. Informacja o kradzieży była na tyle bulwersująca, że szybko dowiedzieli się o niej okoliczni mieszkańcy. 

Dzięki zdjęciom, zrobionym w trakcie akcji gaśniczej płonącego warsztatu samochodowego, udało się zidentyfikować sprawcę kradzieży. Na jednym ze zdjęć widać było młodego mężczyznę z piłą spalinową. Do policji wpłynęła informacja o nazwisku podejrzanego. 

- Policjanci zajmujący się sprawą, w ciągu niespełna dwóch dni, zatrzymali 16-letniego sprawcę kradzieży i dwie osoby, które uczestniczyły w jej zbyciu. Jak się okazało piłę spalinową należącą do strażaków ochotników, ukradł 16-latek z Koziarni (powiat niżański - przyp. redakcja). Wspólnie z 19-letnim kolegą przyszli na miejsce pożaru, postali chwilę, a potem zamierzali odjechać rowerami. Jednak przed odjazdem, 16-latek podszedł do wozu strażaków, ukradł piłę i razem ze znajomym odjechali z miejsca - informuje Komenda Powiatowa Policji w Nisku. 

Młodzi złodzieje chcieli skradziony sprzęt szybko sprzedać. Zakup piły zaoferowali mieszkańcowi Glinianki (powiat niżański). Umówili się z paserem pod kościołem w Rudniku nad Sanem. Zakup sfinalizowano. 

Pieniądze ze sprzedaży, 16-latek i 19-latek, wydali na alkohol. 

Troje sprawców kradzieży piły spalinowej strażakom zatrzymanych przez policję, fot. KPP Nisko

- 16-latek był pewny, że kradzież ujdzie mu na sucho, ponieważ w rejonie, w którym doszło do pożaru, nie było kamer. Był bardzo zdziwiony, kiedy w czwartek, pod jego dom przyjechali policjanci. Chcąc uniknąć konsekwencji, ukrył się na strychu

- relacjonuje moment jego zatrzymania niżańska policja.

Cała trójka została zatrzymana. Grozi im odpowiedzialność karna. 

Skradziona piła została zwrócona strażakom z OSP Rudnik nad Sanem. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy