Reklama

Strażacy z OSP Rudnik nad Sanem gasili pożar warsztatu. Wtedy z ich wozu strażackiego, skradziono nową pilarkę spalinową. Dwóch posłów zaoferowało pomoc

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Bulwersująca sytuacja dotknęła strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudniku nad Sanem. Podczas ostatniej akacji gaszenia płonącego warsztatu w tej miejscowości, z ich wozu strażackiego skradziono prawie nową pilarkę spalinową. Strażacy są zdruzgotani. Na pomoc ruszyli lokalni parlamentarzyści.

We wtorek, 14 grudnia, po godzinie 15, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudniku nad Sanem zostali skierowani do akcji gaszenia pożaru warsztatu, przy ulicy Czarnieckiego w tej miejscowości. Kiedy druhowie walczyli z ogniem, z ich wozu strażackiego skradziono pilarkę spalinową, o znacznej wartości. 

"Jesteśmy rozgoryczeni i zawiedzeni"

Strażacy z OSP Rudnik nad Sanem są zdruzgotani. - Dziś podczas działań ratowniczo-gaśniczych, nieznany sprawca (sprawcy) ukradł nam z samochodu strażackiego nową niespełna dwumiesięczną PILARKĘ SPALINOWĄ marki STIHL MS 231 - piszą w mediach społecznościowych. 

Do kradzieży doszło najprawdopodobniej wtedy, kiedy na ulicy, ze względów bezpieczeństwa, wyłączono prąd. O sprawie kradzieży zawiadomiono policję.

- Ostatnie dni były dla nas dość intensywne po codziennych akcjach ratowniczo-gaśniczych. Dziś straciliśmy sprzęt potrzebny do działań przy pożarach oraz powalonych drzewach. Jesteśmy bardzo zawiedzeni i rozgoryczeni, albowiem nawet nie przyszło nam na myśl, że taka sytuacja może się zdarzyć podczas ratowania czyjegoś mienia

- czytamy w oświadczeniu. 

Poseł PiS Zbigniew Chmielowiec: jestem zbulwersowany!

- Jestem zbulwersowany tym, co spotkało strażaków z OSP Rudnik nad Sanem - mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Chmielowiec. Parlamentarzysta zadeklarował, że kupi strażakom nową pilarkę.

- Druhów z OSP Rudnik nad Sanem zapraszam w czwartek albo w piątek w godzinach od 8 do 13 do mojego biura poselskiego w Kolbuszowej, po odbiór nowej mechanicznej pilarki łańcuchowej, którą chcę przekazać Waszej jednostce 

- powiedział Chmielowiec.

Podkarpacki poseł PiS Zbigniew Chmielowiec jest Przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu Strażaków.

Strażacy już otrzymali nowy sprzęt, a pomocy udzielił im Marcin Warchoł, poseł Solidarnej Polski i wiceminister sprawiedliwości.

 

W ciągu ostatnich kilku dni strażacy z OSP Rudnik nad Sanem gasili pożar domu przy ulicy 3 maja, a w poniedziałek rano zmagali się z pożarem budynków gospodarczych w Przędzelu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy