Reklama

Granat w sortowni odpadów w Przemyślu i 130 niewybuchów znalezionych w ziemi w Malhowicach [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Na sygnale Przemyscy policjanci zabezpieczali dwa miejsca odnalezienia niewybuchów. Kompletny granat bojowy znajdował się w sortowni odpadów w Przemyślu, a w miejscowości Malhowice, podczas prac ziemnych wykopano 130 sztuk granatów i pocisków. To wszystko w jeden dzień.

Jak informuje przemyska policja w środę, 8 grudnia, dyżurny komendy został powiadomiony o znalezieniu niewybuchu na terenie sortowni odpadów w Przemyślu. Pracownik zakładu, zauważył granat ręczny, który został ściągnięty przez magnez z linii sortowniczej i leżał razem z innymi odpadami metalowymi. 

- Policyjny pirotechnik po przybyciu na miejsce przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne i ustalił, że znaleziony niewybuch, to granat F1 z zapalnikiem i zawleczką. Granat został zabezpieczony przez pirotechników, a następnie zabrany przez Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Rzeszowie - pisze podkarpacka policja.

Przemyscy policjanci wyjaśniają okoliczności, w jaki sposób granat znalazł się na wysypisku.

To nie był jednak koniec wybuchowych niespodzianek w powiecie przemyskim. Policyjny pirotechnik, jeszcze tego samego dnia, udał się do miejscowości Malhowice, gdzie według zgłoszenia, podczas prowadzenia prac pod wykop wodociągowy natrafiono na skład amunicji w postaci granatów. Znalezione niewybuchy to 50 sztuk granatów ręcznych, 70 sztuk granatów moździerzowych oraz 10 pocisków artyleryjskich. Wszystkie pochodzą z okresu drugiej wojny światowej.

Policjanci i funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczali miejsce odnalezienia amunicji do czasu przyjazdu patrolu rozminowania. Saperzy z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie sprawdzili teren oraz zabrali pocisk do zneutralizowania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy