Reklama

Dominik Łazarz o agresywnej polityce Rosji: - Wojna z Ukrainą kosztowałaby ten kraj wiele miliardów dolarów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Dominik Łazarz o agresywnej polityce Rosji: - Wojna z Ukrainą kosztowałaby ten kraj wiele miliardów dolarów - Zdjęcie główne

Dominik Łazarz | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Komentarz Od kilku dni cały czas słuchamy wieści dotyczących sytuacji

Rosyjskie groźby wobec Ukrainy już mają konsekwencje finansowe dla tego państwa. Kilka dni temu rosyjski największy i niezależny dziennik "Kommersant" podał, że odpływ kapitału netto z Rosji zwiększył się do blisko 13 miliardów dolarów. To są pieniądze, które spółki, inwestorzy i rosyjscy zamożni mieszkańcy wyprowadzili za granicę.

Jednak to nie wszystko i w przypadku gdyby doszło do agresji na Ukrainę, to ewentualne sankcje zachodu, w tym zwłaszcza USA i Unii Europejskiej kosztowałyby ten kraj wiele miliardów dolarów, a rosyjska waluta na pewno uległaby dewaluacji, jak się ocenia o co najmniej 20 procent. Władimir Putin wie, że ekonomicznie jest to nieopłacalne i osobiście uważam, że skończy się tylko na straszeniu i pokazywaniu zwłaszcza na wewnętrzy użytek potencjału militarnego.

Dominik Łazarz, autor artykułu, ekonomista, doktorant rzeszowskiej WSIiZ, ekspert ds. UE Europe Direct w Rzeszowie oraz Gdańsku. Pełnił m.in. funkcję dyrektora Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej oraz Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy