Reklama

Makabryczna śmierć dwójki dzieci w Kopkach! Są nowe ustalenia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KWP Rzeszów

Makabryczna śmierć dwójki dzieci w Kopkach! Są nowe ustalenia - Zdjęcie główne

foto KWP Rzeszów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Historie kryminalne Tragedia w Kopkach koło Rudnika nad Sanem wstrząsnęła całym krajem. Matka miała wydać ojcu dwójkę dzieci, ale postanowiła je zabić nożem, a potem popełniła samobójstwo. Jakie są nowe ustalenia?

Sąd Okręgowy w Rzeszowie wydał oświadczenie w sprawie tragedii w Kopkach koło Rudnika nad Sanem. 30 marca matka zabiła tam nożem dwójkę dzieci, które miały być przekazane pod opiekę ich ojcu. 

CZYTAJ TAKŻE:

Magdalena V. wróciła rok temu z Niemiec do wsi Kopki w powiecie niżańskim. 30 marca tuż przed godziną 11 przy drzwiach jej domu pojawił się kurator sądowy wraz z biegłym sądowym z zakresu psychologii. Była też policja. Kobieta miała w łazience przygotować dzieci do wyjazdu. Według informacji przekazanych przez śledczych wtedy postanowiła zadać im wiele ciosów nożem, a na końcu sama odebrała sobie życie. Dzieci miały 4 i 6 lat. Mąż był cudzoziemcem i chciał zabrać dzieci do Niemiec.

Nieco więcej o sytuacji rodzinnej wiadomo po opublikowaniu oświadczenia przez Sąd Okręgowy w Rzeszowie, działającego w tym przypadku na podstawie Konwencji Haskiej.

- Sąd stwierdził bezprawne zatrzymanie dzieci przez matkę na terenie Polski. Jednocześnie ustalił, w oparciu o opinie psychologiczne, że małoletni otwarcie i naturalnie deklarują chęć powrotu do Niemiec. Dzieci takie stanowisko uzasadniały przebywaniem tam ojca za którym tęsknią oraz innych ważnych dla nich osób. Biegli wskazali, że deklaracje te są autonomiczne, poparte autentycznymi emocjami.

- czytamy w oświadczeniu.

Postanowienie Sądu Okręgowego w Rzeszowie zostało zaskarżone apelacją przez uczestniczkę – matkę dzieci. Postanowieniem z dnia 16.02.2021 roku Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił apelację, a postanowieniem z dnia 25.02.2021 roku oddalił wniosek o wstrzymanie wykonania prawomocnego już orzeczenia. 

Przedstawiciel Rzecznika Praw Dziecka na każdym etapie postępowania popierał wniosek ojca dzieci. W trakcie postępowania przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie nie ujawniono informacji, które wskazywałyby na problemy zdrowotne matki dzieci

Teraz Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu ma rozszerzyć zakres śledztwa. Oprócz zabójstwa badane będzie ewentualne niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy