Reklama

Kim jest Artur R., który zabił psycholożkę w Zakładzie Karnym w Rzeszowie? Ma sporo na sumieniu!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zakład Karny Rzeszów/Facebook

Kim jest Artur R., który zabił psycholożkę w Zakładzie Karnym w Rzeszowie? Ma sporo na sumieniu!  - Zdjęcie główne

Zabił psycholog w Zakładzie Karnym. Kim jest Artur R.? | foto Zakład Karny Rzeszów/Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Historie kryminalne Po tragicznych wydarzeniach w Zakładzie Karnym w Rzeszowie, gdzie we wtorek (22 lutego) zabito psycholog, na jaw wychodzą kolejne, wstrząsające fakty. Okazuje się, że morderca funkcjonariuszki oskarżony jest o kilka brutalnych gwałtów.

Dramat w więzieniu!

To była rutynowa kontrola psychologiczna. Tymczasowo aresztowany Artur R., w pomieszczeniu rozmów, z nieznanych dotąd powodów, zaatakował psychlożkę. Zadał 39-letniej funkcjonariuszce, mieszkance gminy Sokołów Małopolski, kilka ciosów nożyczkami w szyję. Pomimo zaawansowanych czynności ratunkowych jej życia nie udało się uratować. 

Wieczorem w Rzeszowie pojawił się wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. Razem z nim do Zakładu Karnego na Załężu przyjechał gen. Jacek Kitliński odpowiedzialny za polskie więziennictwo. W zorganizowanej konferencji prasowej wziął udział także Arkadiusz Jarosz, zastępca Prokuratora Okręgowego w Rzeszowie i ppłk Krzysztof Kulczycki, dyrektor Okręgowej Służby Więziennej w Rzeszowie.

- Dzisiaj na terenie Zakładu Karnego w Rzeszowie doszło do wielkiej tragedii. Pani porucznik Służby Więziennej została zaatakowana przez osadzonego i zginęła w czasie pełnienia służby. Rodzina tragicznie zmarłej pani porucznik została otoczona szczególną opieką, także wsparciem psychologicznym z naszej strony. Chciałem złożyć wyrazy głębokiego współczucia bliskim, a także funkcjonariuszom, którzy na co dzień pełnili służbę z panią porucznik

– mówił wiceminister sprawiedliwości.

– To wielka tragedia. Funkcjonariusz służby więziennej zginął, pełniąc służbę. Ostatni taki przypadek w Polsce był ponad 30 lat temu - mówił Michał Woś.

Przekazał także, że na polecenie Zbigniewa Ziobro, prokuratora generalnego, sprawa tej śmierci została objęta nadzorem Prokuratury Krajowej.

– Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powołał specjalną komisję, która będzie badać wszystkie procedury - mówił minister Woś. 

- Jest zabezpieczony monitoring, są przesłuchiwani wszyscy, którzy mogą mieć wiedzę o okolicznościach tragicznego zdarzenia. Osadzony jako tymczasowo aresztowany nie był zakwalifikowany do kategorii niebezpiecznych - przekazywał wiceszef resortu sprawiedliwości.

Kim jest Artur R., zabójca psycholożki? 

Artur R., 37-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, w areszcie tymczasowym przebywa już dwa lata. W połowie 2020 roku, pytając o drogę „zwabił” 22-letnią mieszkankę Rzeszowa, do swojego samochodu. Następnie, uniemożliwiając jej opuszczenie pojazdu, udał się z nią do jednej z podrzeszowskich miejscowości, gdzie stosując przemoc fizyczną, zgwałcił ją.

Nie była to jedyna ofiara Artura R. Gwałtów dokonał także na trzech innych mieszkankach Rzeszowa, mających 27, 32 i 38 lat. Wszystkie ofiary gwałtów były bite, szarpane, poniżane. Artur R. zabierał im także bieliznę, którą traktował jako trofeum. 

Pomimo tak ciężkich przestępstw nie został zakwalifikowany jako "osoba niebezpieczna". 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy