Reklama

Z pomnika pomordowanych żołnierzy zdjęto tablicę z ich nazwiskami!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Paweł Kusal

Z pomnika pomordowanych żołnierzy zdjęto tablicę z ich nazwiskami!  - Zdjęcie główne

foto Paweł Kusal

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Historia Powojenna historia Bieszczadów jest trudna i tragiczna. I nie wolno o niej zapomnieć oraz nie wolno jej fałszować!

Dzieją się teraz rzeczy, które każdego człowieka powinny wprawić w zdumienie, smutek, ale i w złość. W Bieszczadach już niejedną tablicę z pomników usunięto, już niejedną zastąpiono nową - bardziej "poprawną" z punktu widzenia władzy.

Wydawało się już, że to co po "czystkach" zostało będzie trwać nadal... Ale tak się nie stało! Łubne... właśnie ktoś zdjął tablicę pamiątkową z pomnika pomordowanych przez upowców żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego, Wojsk Ochrony Pogranicza i Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego!

1 kwietnia 1947 roku grupa 33 żołnierzy z 4 Bałtyckiej Brygady Wojsk Ochrony Pogranicza wpadła w zasadzkę przygotowaną przez UPA w miejscowości Łubne. Żołnierze szli z Cisnej, gdzie bronili placówki WOP do Baligrodu, w celu załatwienia formalności związanych z ich powrotem do Koszalina. Wtedy napadli na nich banderowcy (...) CZYTAJ DALEJ>>

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy