Reklama

Tajemnicze zniknięcie tablicy z pomnika poległych żołnierzy rozwiązane

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zbyszek Pelc

Tajemnicze zniknięcie tablicy z pomnika poległych żołnierzy rozwiązane - Zdjęcie główne

foto Zbyszek Pelc

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Historia Tekst "Z pomnika pomordowanych żołnierzy zdjęto tablicę z ich nazwiskami!" wywołał ogromne kontrowersje. Odezwało się do nas wiele osób, które były gotowe nawet sponsorować nową tablicę. Teraz wiemy co się stało i kto wydał taką decyzję.

Pod koniec stycznia 2021 roku z pomnika w miejscowości Łubne zostały usunięte tablice z nazwiskami pomordowanych żołnierzy.

Oprócz tablic zniknął orzeł (bez korony), symbol odznaczenia "Krzyż Grunwaldu" i napis "Żołnierzom LWP, WOP i KBW poległych w walkach z faszystowskimi bandami UPA w latach 1944 - 1947 w 25-lecie LWP".

Nikt z okolicznych mieszkańców nie wiedział, kto usunął tablicę i inne elementy. Po wymianie wielu wiadomości mailowych i wielu rozmowach telefonicznych już wiemy...

Nakaz demontażu wszystkich elementów z pomnika wydał Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego na podstawie opinii z Instytutu Pamięci Narodowej. Ten nakaz otrzymała gmina Baligród i zgodnie z procedurami musiała go wykonać. Czym kierował się IPN wydający opinię? (...) CZYTAJ DALEJ >>>

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy