Reklama

Boże Ciało na fotografiach sprzed blisko stu lat. Zapraszamy was na niesamowitą podróż w przeszłość [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Historia Zobacz, jak przed laty obchodzono Boże Ciało. W naszej galerii seria zdjęć z lat 20-tych oraz 30-tych dwudziestego wieku. Przypomnijmy. 16 czerwca ponownie spotkamy się na procesjach, które przejdą głównymi ulicami podkarpackich miast.

16 czerwca w całym okraju odbędą się procesje Bożego Ciała. Teraz zapraszamy was na wycieczkę w przeszłość. Zobaczcie jak dawniej wyglądały procesje w całym kraju. Zdjęcia robią wrażenie.

Boże Ciało czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Święto Ciała i Krwi Pańskiej) jest to święto nakazane, ruchome, które wypada 60 dni po Wielkanocy. Wypada w czwartek po uroczystości Trójcy Świętej pomiedzy 21 maja, a 24 czerwca. Święto, początkowo w diecezji Liège zostało ustanowione w 1246 roku po widzeniach św. Julianny z Cornillon. Już w 1252 roku uroczystość była obchodzona w Niemczech.

Pierwsza procesja w Polsce przeszła ulicami Krakowa w 1320 roku. Zwyczaj ten przetrwał do dziś. Jak zawsze pojawią się cztery ołtarze, odświętnie ubrani wierni oraz sypiące na trasie procesji kwiaty dzieci, które w tym roku przystąpiły po raz pierwszy do Komunii. Teraz jednak sprawdźcie jak kiedyś wyglądało to święto.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy