Reklama

Ranny wilk został uratowany! Wolfik wrócił do lasu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Ekologia i przyroda W marcu 2021 roku w okolicy Pilzna (powiat dębicki) doszło do potrącenia kilkuletniego samca wilka. Zwierzę trafiło pod opiekę Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Przez kilka dni trwała walka o życie, która zakończyła się pełnym sukcesem. Teraz zwierzak mógł wrócić do swojego naturalnego środowiska.

15 marca 2021 roku na drodze krajowej nr 94 w Machowej (powiat dębicki), nieopodal Pilzna, doszło do wypadku z udziałem wilka. Zwierzę zostało potrącone przez samochód i doznało obrażeń, m.in. stłuczenia nerek. Wilk trafił pod opiekę Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Specjaliści walczyli o życie wilka przez kilka dni. Prognozy były pesymistyczne, bo przez chwilę istniała groźba, że zwierzak może nie przeżyć. W końcu już po wypadku Generalny Dyrektor Lasów Państwowych wydał telefonicznie zgodę na eutanazję wilka.

CZYTAJ TAKŻE:

Setki badań, konsultacji, trzy miesiące ciężkiej pracy lekarzy weterynarii z Przemyśla przyniosło skutek. Wolfik - bo tak został nazwany wilk dostał "zielone światło" na powrót do lasu, do swojego naturalnego domu.

- Puszcza Karpacka czeka na swojego syna. W głębi Jego bracia i siostry. On po kilkunastu bitwach gotowy na powrót. Wraca jak przed wypadkiem. Dumny, majestatyczny. królewski. Nie patrzy wstecz, to co za Nim już nie wróci. Jego teren Jego ścieżki Jego dom. Tu jest królem tu rządzi. Wolfik właśnie zmierza do siebie. Data wypuszczenia i miejsce oraz szczegóły z życia Wolfika ściśle tajne i tak zostanie na zawsze. Dziękujemy tym wszystkim, którzy nam pomagają. Dla takich chwil warto pracować.

- napisali na swoim Facebooku lekarze z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. 

Zobaczcie sami:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy